מרבית החילונים ששומעים את צמד המילים "מאה שערים" מעט נרתעים: המחשבה על להסתובב בין הסמטאות הצרות של מה שמשווק לרוב כסביבה עוינת למי שאינו חלק אינטגראלי ממנה, מלווה לרוב בלא מעט חששות. ולמרות אותן חששות, אנחנו כאן כדי לעודד אתכם לעשות את זה, ולו בשביל לטייל בין בתי האוכל הרבים שיש כאן ולהיזכר או להכיר את הטעמים של המטבח היהודי אשכנזי, ועל הדרך לרכוש חמוצים טובים, סלטים ומאפים הביתה. הנה 4 מקומות מצוינים להתחיל בהם:

מרכז החמוצים

חנות הדליקטסים מרכז החמוצים (שמוכרת יותר כבנצי חמוצים או בן ציון חמוצים) היא יופי של מקום לקנות בו אוכל הביתה. בהתאם לשם, יש כאן לא מעט חמוצים: זיתים מכל הסוגים והמינים (בסופי השבוע יש כאן זיתים אפויים שנרמז לנו ששווה להגיע עבורם במיוחד), מלפפונים חמוצים כמובן וכן עגבניות שרי מוחמצות טובות.

מלבד הירקות המוחמצים יש כאן מבחר נשנושים כמו קוגל, גפילטע פיש בימים חמישי ושישי, ערבאס - גרגירי חומוס מתובלים שאפשר לאכול מהם שעות, ודגים כבושים מצוינים - בייחוד מטיאס משגע וגרבלקס שעושים כאן ונמכר גם הוא בחמישי ושישי. אפשר לקנות הביתה או לנשנש על ספסל בשכונה למי שלא מצליח להתאפק.  

בן ציון חמוצים. מלכי ישראל 1 ירושלים. 02-5384739

מאה שערים מטיאס (צילום: ריטה גולדשטיין, אוכל טוב)
מטיאס ממרכז החמוצים | צילום: ריטה גולדשטיין, אוכל טוב

מאה שערים מרכז החמוצים  (צילום: ריטה גולדשטיין, אוכל טוב)
מרכז החמוצים | צילום: ריטה גולדשטיין, אוכל טוב

מאפיית אביחיל

כנראה שלא קיימים ירושלמים שלא שמעו או ביקרו במאפיית אביחיל הוותיקה, מהמאפיות המפורסמות והבלתי משתנות בעיר. מדובר במאפייה נוסטלגית מכל היבט, אם זה העיצוב הפשוט או מגוון המוצרים המוצע כאן כמו עוגיות ועוגיות שלבטח לא ראיתם נצח (הכל מוגש בגרסת הפרווה).

שווה להגיע לכאן עבור החלות הטובות (שנמכרות לקראת סופי השבוע, כשבימי חמישי פתוחים כאן במהלך הלילה והעומס ממשיך גם בימי שישי). כמו כן, מומלץ בחום את לחמניות השום הקטנות והמצוינות - לחמניות אצבע מתוקות מלוחות בניחוחות שום, שכיף מאוד לשלב עם הדגים הכבושים שרכשתם ממרכז החמוצים. עוד מאפייה מוכרת באזור ששווה לנסות: מאפיית נחמה.

מאפיית אביחיל. פרי חדש 8, ירושלים. 02-5385556

מאפיית נחמה. הרב רוזנפלד 3, ירושלים. 02-5323042

מאה שערים מאפיית אביחיל רוגעלכים  (צילום: ריטה גולדשטיין, אוכל טוב)
רוגעלכים | צילום: ריטה גולדשטיין, אוכל טוב
מאה שערים מאפיית אביחיל הוותיקה  (צילום: ריטה גולדשטיין, אוכל טוב)
מאפיית אביחיל הוותיקה | צילום: ריטה גולדשטיין, אוכל טוב
מאה שערים מאפיית אביחיל הוותיקה נשיקות מרנג  (צילום: ריטה גולדשטיין, אוכל טוב)
נשיקות במאפיית אביחיל | צילום: ריטה גולדשטיין, אוכל טוב

הדר גאולה

רק מעבר על קופסאות הסלטים במקרר בהדר גאולה יכול לקחת דקות ארוכות, וזה עוד לפני שהגענו לשלב המאכלים והתבשילים (שגם מהם מאוד קשה לבחור). מבחר המנות הראשונות כולל דגים מלוחים, גפילטע פיש בסופי השבוע, חזרת, חמוצים, סלטי כרוב, בלינצ'סים, כבד קצוץ ועוד ועוד.

בגזרת הקיגלים יש כאן גם כן נציגות רצינית: תוכלו למצוא כאן קיגל ירושלמי מתוק חרפרף עם פלפל שחור; קיגל תפוחי עץ שדומה מאוד לעוגת תפוחים עשירה; וקיגל תפוחי אדמה מצוין, שהיה לטעמנו הטוב ביותר מבין השלושה. עוד ניתן לאכול כאן פערפעלך - מעין פתיתים מפוררים; קניש - מאפה שמזכיר בורקס תפוחי אדמה; תבשיל פלפלים הונגרים; כרוב ממולא באורז; דג סלמון; ובסופי שבוע גם טשולנט כמובן.

כדאי לרכוש הביתה גם עוגיות שמנמנות יבשות ואווריריות עם ניחוחות לימון; קרקרים טעימים; או עוגת קוקוש - עוגת שמרים הונגרית במילוי קקאו או פרג. מלבד האוכל והאווירה הפשוטה אך נעימה, השירות בהדר גאולה מסביר פנים ונדיב במיוחד.

הדר גאולה. מלכי ישראל 13, ירושלים. 02-538-2832

מאה שערים מעדנייה (צילום: ריטה גולדשטיין, אוכל טוב)
הדר גאולה. שלל סלטים | צילום: ריטה גולדשטיין, אוכל טוב
מאה שערים מעדנייה קיגל (צילום: ריטה גולדשטיין, אוכל טוב)
והמון סוגי קיגל. הדר גאולה | צילום: ריטה גולדשטיין, אוכל טוב
מאה שערים מעדנייה פערפעלך (צילום: ריטה גולדשטיין, אוכל טוב)
תבשיל פלפלים הונגרי ופערפעלך | צילום: ריטה גולדשטיין, אוכל טוב
מאה שערים מעדנייה קיגל ירושלמי  (צילום: ריטה גולדשטיין, אוכל טוב)
קיגל ירושלמי | צילום: ריטה גולדשטיין, אוכל טוב
מאה שערים מעדנייה עוגת קקאו  (צילום: ריטה גולדשטיין, אוכל טוב)
עוגת קוקוש קקאו | צילום: ריטה גולדשטיין, אוכל טוב

דייטש

מסעדת דייטש היא מהמסעדות המוכרות והמפורסמות ביותר במאה שערים. גם כאן הכמויות וההיצע מתרחב לקראת סופי השבוע, כשרוב הקהל מגיע לכאן עבור הטשולנט הבשרי בימי חמישי או הלטקס העבים שמוגשים בימי שישי.

אם מגיעים לדייטש ביום חול ניתן לטעום גם מרק עוף עם קניידלך או לנשנש קניש בגרסה הבשרית, כבד ברוטב או שניצלים גדולים ולחים שנחשבים לשנויים במחלוקת אך יש להם גם קהל אוהדים גדול. בפינת הקינוח הנוסטלגי תמצאו קומפוט.

דייטש. מאה שערים 32, ירושלים. 02-5829529

מאה שערים מסעדת דויטש  (צילום: ריטה גולדשטיין, אוכל טוב)
מסעדת דייטש | צילום: ריטה גולדשטיין, אוכל טוב