היפים והאופים (צילום: עודד קרני)
זכה עם המסעדה בפרסים רבים. ירון שלו | צילום: עודד קרני
אחרי שמסעדת רפאל נסגרה לתקופה קצרה ונכנסה לקשיים בעקבות בעיות אליהן נקלע השף רפי כהן, היום נודע כי השף ירון שלו, שעומד בראש מסעדת טוטו בתל אביב, עזב את המסעדה, על רקע לא ידוע. לפני כשנה נפרד שלו ממייסד המסעדה רועי קפלן והכניס משקיעים חדשים למסעדה – יובל שניר ודגן שחם, מבעלי המאפייה "בר לחם" בנאות אפקה.

מסעדת טוטו נחשבת לאחת המסעדות הטובות בישראל וגרפה תארים רבים. בראיון למגזין G של גלובס, בחודש שעבר, סיפר שלו כיצד הפך את טוטו מעסק כושל לאחת המסעדות המצליחות והרווחיות בישראל עם מחזור שנתי של 30 מיליון שקלים. שלו אמר בראיון: "בואי נגיד שלא האמנתי שאי פעם ארוויח ככה". כנשאל אם מדובר במאה אלף שקל בחודש, ענה "תעלי, תעלי, ברור שיותר, הרבה יותר", והוסיף, "את יודעת מה אני עובר עם קנאה של אנשים? כולם מנסים לשים לי רגליים. עכשיו אף אחד לא יכול, אבל אנשים הם חיות, את יודעת מה זה עין של אנשים?". עוד אמר שלו בראיון, "טוב לי, יש לי מסעדה - כל השאר במדינת הג'וק הזו לא חשוב. אני מוריד בפניי את הכובע"

מקורות טוענים בשיחות עם mako, שבעלי המסעדה החדשים לא היו מרוצים מהתנהלותו של ירון שלו, ובין השאר הראיון שנתן למגזין G ללא תיאום עימם ואופן התנהגותו בתוך המסעדה. בתשובה לשאלה האם עזיבתו של שלו את טוטו נגרמה בעקבות פיצוץ בין הצדדים, ענה יובל שניר: אין תגובה. 

קפלן הקים את המסעדה בסוף 2005 כשבראשה עמד השף מנה שטרום. המסעדה לא הצליחה להתרומם, ואחרי פחות משנה הוחלף שטרום בירון שלו שהגיע ממסעדת רפאל. יחד עם שלו הפכה המסעדה לאחת הנחשבות בתל אביב. בשנה שעברה פורסם ב"כלכליסט", שניר ושחם מחזיקים ב-60% מהמסעדה ושלו ב-10%, מה שמאפשר להם לפטרו.