האוכל המהיר כבר מזמן לא מילה נרדפת ל"ג'אנק פוד", אוכל זבל. יותר ויותר רשתות מציעות להאכיל אתכם במהירות ובזול, בלי להרוס את הבריאות בדרך. איך זה עובד? בפלאפל האורגני מגישים פיתה מקמח מלא, עשירה בסיבים תזונתיים, הפלאפל עשוי מחומוס אורגני, וגם סלטים טריים - נטולים חומרים משמרים. אז נכון, לא מדובר באוכל דיאטטי בהכרח, אך הוא בהחלט חסכוני בקלוריות לעומת הגררסה המקורית.

מתפלאים? חכו שתשמעו על סמל ה"ג'אנק פוד" - ההמוברגר, שגם לו כבר המציאו גרסה חדשה לטובת המקפידים על תזונה נכונה. הלחמניה, כמובן, מקמח מלא, הקציצה עשוייה עדשים מונבטים, הרוטב מורכב מחלב סויה ואפילו מקמח חומוס.

ולמי שלא מוכן להסתכן, במיוחד בכל הקשור לארוחת הצהריים - יותר ויותר מקומות מציעים סלט בפחות משתי דקות. המרכיבים - כמובן אורגניים, לרבות עלי בייבי, סלק מבושל ועשים.

קצת יותר יקר

דוכני הסלטים מנסים להעביר מהעולם את התירוץ "אין לי זמן לסלט באמצע היום", ולשם כך הם מכינים אותו בדיוק כמו שאתם רוצים, וחותכים הכל מול עיניכם. אחרי שתבחרו את הירקות הם אפילו ייחתכו בסכין מתאימה, שעוזרת לשמור על הטריות שלהם ועל ערכיהם התזונתיים.

אבל אוכל בריא, כך מסתבר, הוא לא רק לצמחוניים. מקומות רבים מציעים, למשל, רק את החלקים הרזים של הבשר ובמקומות אחרים נמכרים עופות אורגניים.

ומה באשר למחיר? כבר למדנו שמתנות לא מחלקים כך סתם, ועל כן האוכל המיוחד אותו נבקש בדוכנים יעלה לנו מעט יותר מהאוכל הרגיל. מנת הפלאפל האורגנית תעלה בממוצע כ-15 שקלים, וההמבורגר הצמחי יעלה כ-30 שקלים למנה.