במסגרת ניסוי שנערך לאחרונה באוניברסיטת מרשל שבווירג'יניה ארה"ב, נבדקו שתי קבוצות של עכברים. במשך תקופה ארוכה, הואכלה האחת אך ורק באגוזים והשנייה בתזונה מגוונת אך נטולת אגוזים.
מקרב קבוצת אכלני האגוזים, מספר העכברים שחלו בסרטן השד היה נמוך משמעותית מאשר בקבוצה השנייה, מה שמעיד על סגולתם של אגוזי המלך במניעת המחלה.
אגוזי המלך מגיעים במקור מדרום מזרח אירופה, אסיה ואמריקה הצפונית, אולם כיום הם גדלים במקומות נוספים, והם האגוזים הנפוצים ביותר בעולם. האגוזים עשירים באשלגן, ברזל, ויטמינים מקבוצת B, חומצות שומן (כמו אומגה 3 ואומגה 6) ועוד  המון ויטמינים ומינרלים חיוניים.
לא ניתן לבודד ולומר מי מהחומרים הרבים שמצויים באגוזים אחראי לסיוע במניעת מחלת הסרטן, זהו כנראה ההרכב הייחודי של ויטמינים, מינרלים וחומצות שומן שמתקיים דווקא באגוזים שעושה את העבודה.

המחקר הנוכחי, כמו רבים שקדמו לו, מבסס את הקשר בין תזונה לבריאות, ומחזק את ההנחה שתזונה עשירה במזון טבעי ולא מעובד, מן הצומח או החי, תורמת לבריאות טובה. 
אז נכון, אגוזים זה בריא מאוד - ככל שחוקרים אותם יותר מגלים עוד ועוד תועלת שאנחנו יכולים להפיק מאכילתם, אבל צריך גם לזכור שהערך הקלורי שלהם מאוד גבוה: 600 קלוריות למאה גרם, לכן כדי שלא יהפכו לאויב, חשוב לאכול מהם במידה.

לא רק שהם בריאים, הם גם סופר טעימים. אגוזים יכולים להפיק מנות מדהימות או לשדרג מנות מוכרות
לכן אספנו קצת מתכונים עם אגוזים:
קציצות אגוזים פריכות
ממרח חצילים ואגוזי מלך
מתכון של השף שאול בן אדרת לסלט גזר סלרי אשכולית ואגוזים