כוס קפה
לא הכל שחור | צילום: istockphoto

במשך שנים מנסים להוכיח לנו מכל הכיוונים שקפה זה רע. רע לבריאות, רע לעור, רע להריון ובאופן כללי פשוט רע. אז לא שזה לא נכון, אבל אנחנו נתמקד דווקא בצד השני של המטבע – ותתפלאו, יש כזה.

אז בין יתרונותיו המוכחים של הקפה נכון לרגע זה אפשר למנות את הורדת הסיכוי לסוכרת, מניעת התפתחות סרטן בשלפוחית השתן, הפחתת כאבים, האטת הידרדרות הזיכרון והפחתת הסיכוי לסרטן עור, ולמאותגרות הגזרה שבינינו – שמו של הקפאין אפילו נקשר עם הרזיה ושמירה ארוכת טווח על המשקל.

כל זה טוב ויפה, ומה שטוב ויפה אפילו יותר הוא התגלית הבאה, שמגיעה אלינו היישר מברזיל, מולדת הקפה. תחזיקו חזק: מתברר שקפה טוב גם להצרת הירכיים.

עיתון בשם Journal of Cosmetic Dermatology הוא שהביא את הבשורה, בעקבות ניסוי מיוחד שנערך במשך 30 יום בהשתתפות 99 נשים. הגברות התבקשו למרוח פעמיים ביום על הישבן והירכיים משחה המכילה 7% קפאין, וכמובן נמדדו לפני הניסוי ובסופו.

התוצאות הראו שאצל יותר מ-80% מהנשים ירד היקף הירכיים, ואצל 67% נרשמה ירידה גם בהיקף האגן. החוקרים, מצדם, מיהרו והמליצו למי שרוצה להצר את ירכיה לא לסמוך על הקפאין אלא להתמיד בפעילות גופנית. כן, ברור.