מבת-שי עוז קשה להתעלם. היא אחת המתמודדות היותר דומיננטיות, חייכניות וחיובית של נבחרת מאסטר שף (הערב אחרי החדשות, קשת 12), ואת הצבע המיוחד שהביאה איתה - פשוט אי אפשר לקחת ממנה. לצד הרוח הרעננה שלה, היא הגישה בכל שבוע מנות מיוחדות, פוטוגניות וטעימות כאחד, אך למרות הכל, מצאה את עצמה מתמודדת פעם אחר פעם ברוב משימות ההדחה שהיו העונה. אמש (שני), היא כבר מצאה את עצמה מחוץ לנבחרת מאסטר שף והפכה למודחת השביעית.

"אני יכולה להגיד שאת כל החוויה שלי מכל התחרות תמיד תפסתי באופן חיובי", מספרת בת-שי רגע אחרי ההדחה באופטימיות שכבר הפכה לסמל ההיכר שלה, "יכול להיות שבאותו הרגע הייתה בי טיפת באסה שאני לא מצליחה להביא את עצמי עד הסוף אבל למדתי לשחרר, להבין שיש דברים הרבה יותר חשובים בחיים והרעיון הוא התהליך ולא התוצאה". 

בת-שי עוז וחיים כהן (צילום: נתנאל ישראל, מתוך "מאסטר שף")
"זה לא מובן מאליו שארבעה אנשים שאת מעריצה מעריכים אותך" | צילום: נתנאל ישראל, מתוך "מאסטר שף"

בואי נודה, הצלחת לעבור לא מעט משימות הדחה העונה. מה קרה הפעם?
"זאת הייתה משימת תבלינים בשלושה סבבים, שאלה המשימות הנוראיות ביותר. אחרי שכל היום בישלת, את ממשיכה וממשיכה וזה לא נגמר. זה התחיל במשימת הסופר שלא הייתה בדיוק מוצלחת בשבילי והאנרגיות היו די ירודות. משהו לא התחבר שם כל כך, משהו אנרגטי כזה. הייתה פשוט תחושה של תבוסה עוד לפני שזה התחיל".

ויתרת מראש על הסיכוי להישאר בתוכנית?
"בגלל שאני יודעת שלרוב אני לא עולה ישר למרפסת, הייתי קטנת אמונה מההתחלה. במשימה השלישית היינו צריכים לעשות משהו נא בחצי שעה ואז אמרתי לעצמי שאני לא מרימה ידיים. הביקורת היחידה של השופטים על המנה שלי הייתה שהיא מאוד טעימה, אבל ששמתי מעט מדי בצלחת. אחרי שהם גם נורא התלהבו מהמנה של חיים, כבר הייתה לי תחושה שאני הולכת הביתה". 

בת-שי עוז היא המודחת ממאסטר שף (צילום: מתוך "מאסטר שף 9", קשת 12)
"הלכתי הביתה על משהו שעשיתי טוב" | צילום: מתוך "מאסטר שף 9", קשת 12

ואז זה לא מאכזב קצת יותר?
"הייתי מאוד שלמה עם ההדחה שלי. השופטים אהבו את הטעמים של המנה, לא הלכתי הביתה על משהו שעשיתי לא טוב. בזכות זה גם לא יצאתי בתחושה של החמצה, ידעתי שעשיתי את הכל על הצד הטוב ביותר. אני עדיין חושבת שלא הייתי צריכה לשים כמות גדולה יותר בצלחת, כי אם היו מגישים את המנה שלי במסעדה היו שמים בדיוק את אותה הכמות. רגע הפרידה של השופטים ממני ריגש אותי, היו עד עכשיו הרבה הדחות ואני לא חושבת שאי פעם שמעתי אותם מדברים על מישהו בכזאת רמת קרבה. הרגשתי שהיה לי חיבור איתם מעבר".

איזה משפט ריגש אותך במיוחד?
"מיכל אנסקי אמרה שבכל עונה יש אנשים שלא משנה באיזה שלב הם הולכים, תמיד זוכרים אותם ושאני בדיוק כזאת. כשאייל חיבק אותי, פשוט התחלתי לבכות מהתרגשות כי אני בכיינית ממש. כשארבעה אנשים שאת מעריצה ומעריכה מדברים עלייך בכזאת אינטימיות והערכה, זה משהו שהוא לא מובן מאליו".

ראית את עצמך בגמר?
"לא, אני צריכה להיות בסופו של דבר ריאלית. אני יודעת שאני מבשלת מאוד טוב ויכול להיות שאני מבשלת יותר טוב מאנשים שנשארו או שהלכו, אבל ידעתי שיש אנשים שהם וואו, יותר ממני. אני גם לא חושבת שאני תחרותית מספיק". 

אסבתאלה, אינסטגרם ושאר ירקות

למרות שנפרדה מהנבחרת מוקדם ממה שציפתה, בת-שי זכתה בלא מעט דברים טובים בעקבות התוכנית. האחד, כמות העוקבים באינסטגרם שלה שלא מפסיקה לעלות. "התחלתי את העונה עם 1,500 עוקבים והיום יש לי כבר 20 אלף", מספרת המודחת הטרייה בגאווה, "זה טירוף. אני מאוד משקיעה בתוכן שאני יוצרת, ונראה לי שאנשים נורא נהנים שאני משתפת את החיים הפרטיים שלי, גם כשזה לא קשור לאוכל". והשני - החברות הקרובה שנרקמה במהירות בינה לבין אסף דיי ואיתיאלה היאט. השלושה אימצו לעצמם את הכינוי חבורת "אסבתאלה", ובין היתר מתחזקים ריקאפ מצולם של מאסטר שף באינסטגרם. כן, על התוכנית שהם עצמם משתתפים בה.   

בואי נדבר רגע על השילוש הקדוש הזה - איך זה קרה?
"נדלקתי על אסף עוד בשלב הטעימה העיוורת, משהו בלוק שלו הגניב אותי. הוא הכיר את איתיאלה כשהם בחרו שניהם בבמיה ואמר לי 'היא בטוב, היא משלנו', ופשוט נוצר חיבור, נהיינו חבורה כזאת. לאורך התחרות, כל פעם שהיה למישהו רגע של משבר, היינו מאוד שם האחד בשביל השנייה. יש משהו בציניות הזאת שמחברת אותנו, אנחנו יודעים לקחת דברים בצורה קלילה ומלאה בהומור שחור. אני חושבת שגם אנרגטית, כולם שאלו אותנו אם אנחנו מכירים מלפני, החיבור הזה היה קסום. וזה משהו שאקח איתי לכל החיים. אנחנו נפגשים לפחות פעמיים בשבוע. זה מלא, אנחנו לא מרפים". 

אסף דיי ובת-שי עוז (צילום: מתוך: מאסטר שף, קשת 12)
"נדלקתי על אסף עוד בטעימה העיוורת, הלוק שלו הגניב אותי" | צילום: מתוך: מאסטר שף, קשת 12

ועדיין, היו אנשים שיותר קרובים לגילך, התחברת למישהו שגדול ממך בכמעט שני עשורים ואמא לשלושה שגרה במושב.
"אני יכולה להגיד שבתור בן אדם, באופי שלי אני לא בת 26. תמיד היו לי חברים גדולים ממני, ולפעמים בדברים מסוימים למרות שאסף גדול ממני בשני עשורים, אני הרבה יותר בוגרת ממנו. הם נכנסו לי ללב ברמה שלא חשבתי בכלל שזה אפשרי. איתיאלה הפכה להיות ה'בסטי' שלי, אנחנו משאילות אחת לשנייה בגדים, ואני יכולה לעשות בייביסיטר לילדות שלה". 

השאלת ממנה כבר את הבלנסטון?
"לא, לא מה פתאום. לאיתיאלה יש ממש סטייל, לא רק של מושב. כשיש לה סיבה היא מתלבשת ממש וואו".

איך היה לצפות בעצמך מהבית?
"בהתחלה זה היה נורא מביך. יש הבעות של עצמך שאת לא אוהבת, ואת אומרת 'אוי ואבוי, למה צילמו אותי ככה, כמה סנטרים יש לי'. ואז את פשוט לומדת לקבל את זה, לאהוב לראות את עצמך בטלוויזיה ואת ממש מצפה לפרק. גם רמת התמיכה, האהבה והתגובות שאני מקבלת גורמות לי לרצות שזה רק ימשיך". 

ואיזה תגובות קיבלת באמת כשחשפת את הסיפור האישי שלך?
"קיבלתי המון הודעות מאנשים שאמרו לי שאני מאוד חזקה ומייצגת משהו מאוד יפה שלא רואים בטלוויזיה. אנשים סיפרו לי שעברו משהו דומה וכמה זה חשוב שאני מעלה את המודעות של הנושא ומדברת על זה. בהתחלה מאוד פחדתי שאהפוך לדמות של מישהי מסכנה, שצריך לרחם עליה והיא מוכה, וזה לא מה שרציתי. אני מאוד שמחה שאנשים ראו על המסך שאני מצחיקה, זורמת וחיובית, לא מוותרת בקלות ושאני ממש פייטרית".

אז לסיום, איפה נראה אותך עוד חמש שנים?
"יהיו לי מיליון עוקבים באינסטגרם. התקופה הזאת גרמה לי להבין שאני צריכה לעשות דברים שעושים לי טוב, כי כשאני עושה אותם אז אני פורחת וזה מצליח. כרגע אני בתקופה כזו של ניסוי וטעיה, מקדמת את עצמי ומעצימה את הדבר הזה ומקווה שבעוד חמש שנים יהיה מותג 'בת-שי'".