עדי ויינברג הגיעה לאודישן בעונה התשיעית של מאסטר שף (הערב ב-21:30, קשת 12), כבשה את השופטים מיד ועברה בגדול. אבל העיסוק במטבח ובאוכל הוא ממש לא הכישרון היחיד שלה, למעשה היא חלק מההרכב המצליח "רוסו וויינברג", שהקימה יחד עם בן זוגה לשעבר והגיטריסט של להקת הג'ירפות, ארז רוסו.

היום (ראשון) ויינברג הגיעה לאולפן "ישראל עכשיו עם גלית ויואב", ולא בידיים ריקות. על השולחן נפרשו מגוון מנות, שגם המגיש וכתב החדשות, אורי איזק זכה לטעום מהם. איזק סיפר על תחביב השירה שלו, דבר שגרם לגלית גוטמן ונדב בורנשטיין להעלות הצעה מעניינת – דואט של השניים. וכך גם קרה. ויינברג ואיזק פצחו בשירה מתואמת למדי לצלילי הקלאסיקה של אריק איינשטיין, "עטור מצחך", וגרפו שלל מחמאות מסביב.

"לא הייתי הולכת לתחרות שירה", הודתה ויינברג קודם לכן בראיון, "אין מצב שהייתי הולכת כי זה כל כך הרבה יותר רגיש בעיניי. זה אחרת, לשיר זה ממש הנשמה, אז קשה להישפט". במקום תכנית שירה, ויינברג הגיעה להישפט בתחום הבישול, וסיפרה על ההחלטה שלקחה דווקא או בזכות תקופת הקורונה: "אני לא שפית במקצועי, וההחלטה להגיע היא לא פשוטה, אבל היא מאוד מדויקת בזמן מאוד מדויק. אני החלטתי ללכת לתוכנית בשלב בחיים שלי שהרגשתי שאני צריכה עוד, שאני צריכה לפרוץ גבולות ולהעז".

לקורונה הייתה חלק בהחלטה הזאת?
"לחלוטין כן. הקורונה ממש שינתה אצלי דברים. גם באמת באופן מעשי שאין מה לעשות, וגם במחשבה. פתאום יש זמן לחשוב, אז התחלתי לבשל עוד ועוד ועוד".

את מרגישה שכמו במוזיקה, גם את האוכל את לוקחת לכיוונים אחרים?
"אני לא ממציאה את הגלגל, ממש לא, אני פשוט עושה כל מיני שילובים שנראים לי, גם בראש וגם בלב, שהולכים טוב".