לנדב צדוק יאיר יש סיפור חיים שבקלות יכול להפוך לסרט הוליוודי. המתמודד שיגיע הערב (רביעי) למאסטר שף נולד במדינה האקזוטית הוואי, התגייר, עלה לישראל ושירת בצה"ל כמדריך הישרדות וקרב מגע של לוחמי הסיירות. עכשיו, כשהוא סיים עם האימונים הקרביים, הוא מתמקד בעולם הקולינרי שהוא כל כך אוהב וינסה להוכיח לשופטים שהוא ראוי לסינר.

כמי שגדל על טעמים מהוואי, נדב נהנה לשלב בין האוכל המסורתי מבית למטבח הישראלי. "הבן שלי סהר כל שנה מחדש דוחף אותי לנסות את מאסטר שף", סיפר בראיון לחדשות הבוקר עם ניב רסקין, "בשנה האחרונה גרתי בבית שלו והוא אמר לי: 'אבא, אתה כל הזמן אומר לנו לנסות, תנסה בעצמך'. אז ניסיתי, התחלתי למלא את כל השאלונים וזה המשיך הלאה". 

מי מהשופטים הכי מלחיץ אותך?
"מיכל אנסקי. היא מקסימה ונחמדה, אבל יש לה עיניים כאלה שחודרות לנשמה. היא קולטת את הכל".

הילדות של נדב צדוק בהוואי לא הייתה ילדות רגילה. מגיל תשע עד גיל 21 הוא גדל והתחנך על מסורת של לוחמה ושדאות. המציאות האלימה בהוואי של אותה התקופה אילצה אותו להיכנס למצב הישרדותי, ובימים אלו הוא כותב ספר שמתאר את חייו: "חיסלתי 18 אנשים עד כמה שאני יודע, זה היה באמצעות נשק קר וידיים. כשאני נכנס לזיכרונות האלה זה עושה לי לילות קשים".

"הרבה מתושבי הוואי שואפים לעצמאות, אז הם שומרים על התשתית של כל הדברים הישנים. יש אי אחד שנקרא ניאיהאו, שאף אחד לא יכול לעלות עליו חוץ ממישהו שהוא באמת דם הוואני ושם הם שומרים את כל המסורות. אין שם חשמל, הם חיים כמו פעם, ואפילו אובמה שגדל שם והיה הנשיא של ארה"ב לא העז לעלות על האי הזה או לשנות את החוק".  

מה הביא אותך להתגייר ולעלות לישראל?
"היה איזשהו אירוע ביני לבין הקדוש ברוך הוא. הוא חשף את פניו כלפיי ואמרתי 'מה? הבורא באמת חי וקיים?'. גדלתי על סיפורים מהתנ"ך מסבא שלי, וכשהוא נחשף מולי - עמדתי ואמרתי 'אם אתה באמת חי וקיים תן לי כסף בלי סוף, דירה שכולה שלי, תן לי שני רכבים וגם תשעה בנים'. אחרי שנה ושמונה חודשים היה לי את הכל, והייתי על המרפסת בלילה לבד עם חברה שלי. הזמנתי אותה הביתה ובכיתי מרוב בושה כשגיליתי שזה כן הוא, אז באותו יום אמרתי לו 'מה שאתה רוצה לעשות עם חיי אני אעשה'. שש שעות אחר כך פגשתי זוג תיירים שהתחילו לתאר לי קיבוץ בארץ ישראל, והתיאורים האלה הזכירו לי סיפורים מהתנ"ך. אמרתי שזה המקום שאני אחיה בו עד סוף ימיי. מאז לא היה לי רגע אחד של געגוע להוואי".

עם הגעתו לישראל, החיבור של נדב לצה"ל קרה באופן די טבעי. "כשהייתי בקיבוץ גינוסר, קיבוץ חילוני, כולם התגייסו. זו הייתה תחילת המלחמה, טנקים היו עוברים על הכביש הראשי ואנשים היו מחלקים להם עוגות. ראיתי את כל החיילים, כל הקיבוצניקים רצו להתגייס לקרבי, ומאוד הערכתי את הדחף הזה לתת למולדת. וזה נכנס לי גם לוורידים. אחרי שהתגיירתי גם אני הייתי חייב להתגייס, אבל בגלל הגיל שלי, הייתי אז בן 32, הייתי חייב לשרת רק ארבעה חודשים". אבל שם זה לא נגמר. בצה"ל הבינו את היכולות שלו והוא הפך למדריך קרב מגע והישרדות בצה"ל, שאימן את לוחמי הסיירות המובחרים. האם זה יספיק לו כדי להרשים גם את שופטי מאסטר שף? עכשיו הכל תלוי ביכולות שלו עם החום במטבח.