בדיוק כשכבר אפשר להריח את הגמר של "מאסטר שף", הגיעה המנה שגרמה לבר פינס לתלות את הסינר ולהיפרד מהנבחרת. אם חשבתם שההדחה תוציא לה את הרוח מהמפרשים, אנחנו שמחים לבשר לכם שההיפך הוא הנכון. כשבתחילת התכנית היא רק קיוותה לעבור את האודישן הראשון ולקבל את הסינר הנכסף, היום בר פינס מעריכה את הדרך שעשתה יותר מתמיד: "אני באמת שמחה שהגעתי לשלב כל כך רחוק בתחרות, נהניתי מכל רגע וזכיתי בחוויה מטורפת".

באודישן הראשון מול השופטים, בר פינס החליטה לחשוף את הסיפור המשפחתי שלה לעיני המצלמות וגרמה ללא מעט דמעות אצל הצופים בבית. ועדיין, למרות הקשר הכל כך קרוב עם אבא, מכל האנשים דווקא הוא לא האמין שתצליח להיכנס לנבחרת. "כל כך התרגשתי ועשיתי הכנות מחמש בבוקר", היא נזכרת ביום ששינה לה את החיים, "אבא שלי לא האמין שאני באמת מנסה להתקבל ואמר לי 'תעזבי אותך שטויות, הולכים לשם רק שפים של כוכבי מישלן'".

בר פינס (צילום: אבישי פינקלשטיין)
אבא לא האמין שהיא תתקבל, אז היא הוכיחה לו שכן | צילום: אבישי פינקלשטיין

וכשאת מסתכלת אחורה על הדרך שעברת בתכנית, מה המנה שאת הכי גאה בה?
"המנה שבזכותה עברתי אודישן, והקציצות חמוסטה. אלו שתי מנות ששינו לי את החיים ופתחו לי עולמות חדשים. אבא שלי לא האמין שהכנתי קציצות דגים ברוטב חמוסטה, הוא היה בהלם כי הוא יודע שבחיים שלי לא הכנתי את זה לפני 'מאסטר שף'. כל פעם שסיפרתי לו על המנות שהכנתי הוא הופתע מחדש. בבית אני עושה קניות לפי מה שאני יודעת לבשל, אבל פתאום אני מגיעה למזווה של 'מאסטר שף' ורואה שם דברים שאני לא רגילה, זה איתגר אותי".

>> בואו להציץ למטבחים של מודחי "מאסטר שף"

מה הרגשת כשהבנת שהתקבלת לתכנית?
"כשראיתי שקיבלו את בר אילון לנבחרת, חשבתי לעצמי שאין באמת סיכוי שיכניסו עוד מישהי בשם בר לנבחרת. זאת חוויה מפתיעה, לא ידעתי לקראת מה אני הולכת ולא חשבתי שאני אצליח להגיע למקום כל כך רחוק. במהלך האודישנים אספתי חברים, אבל בסוף גיליתי שמתוך החבורה הזאת רק איציק ואני נכנסנו לנבחרת. כשהוא הלך הביתה זה קרע אותי, הרגשתי שההדחה שלו לא הייתה מוצדקת כי הוא הכין מנות מדהימות. העדפתי שאני אצא מהנבחרת ולא הוא".

מטבחי השף -בר פינס (צילום: אבישי פינקלשטיין)
בר פינס אולי תחרותית אבל שמה את החברים לפני הכל | צילום: אבישי פינקלשטיין

נראה שהחברות הקרובה עם המתמודדים בתכנית היא מרכיב חשוב עבור בר. אפילו שלב הכיסאות שהכניס אותה לנבחרת עורר בה אי נוחות, לאור העובדה שתפסה את מקומה של מתמודדת אחרת. "אני כן אדם תחרותי אבל כשזה על חשבון מישהו אחר זה יותר קשה לי", היא מודה שהאווירה הטובה על סט הצילומים עזרה לה בתחרות, "בהרבה תכניות ריאליטי רואים אנשים שדורסים אחד את השני, אצלנו זה לא היה ככה. הייתה חברות כל כך גדולה, ברמה שאחרי כל יום צילום התקשרנו אחד לשני כדי לשאול איך היה. בכל פעם שמישהו הודח מהנבחרת, כולם התקשרו אליו כדי לעודד אותו".

על המסך אי אפשר היה לפספס את החברות הקרובה שלך עם יהודה עמר
"מצאתי בו משהו מאוד חברי, אנחנו מבשלים את אותו האוכל ובמשימת המשפחות אפילו אבא שלי התבלבל בין המנות שלנו. אין מצב שהייתי במשימה ויהודה לא שם עליי מיליון עיניים, הוא כל הזמן היה שם ותמך בי".

"אני יודעת להכין רק אוכל מרוקאי"

במהלך התכנית היה נראה לא פעם שהרמה הגבוהה של יתר חברי הנבחרת מצליחה לבלבל אותה. מי שרגילה להכין אוכל ביתי ומעולם לא פתחה ספר בישול, מצאה את עצמה מול מתמודדים שצברו ידע קולינרי לאורך השנים. "כשביקשו מאתנו להכין מנות שמשלבות בין מטבחים, חשבתי לעצמי 'אלוהים אני יודעת לעשות רק אוכל מרוקאי'", היא מספרת על החשש שליווה אותה לאורך התחרות, "הרגשתי שכולם מסביבי כבר עשו המון דברים בחיים שלי ומכירים חומרי גלם שבחיים לא שמעתי עליהם. ישבתי שם ואמרתי לעצמי 'הגעת למקום הלא נכון'".

מטבחי השף -בר פינס (צילום: אבישי פינקלשטיין)
"לא מכירה בית מרוקאי שיש בו עדשים שחורות" | צילום: אבישי פינקלשטיין

באיזה רגע הבנת את הפער מול שאר המתמודדים?
"אני כן יודעת להכין אוכל טוב אבל מאחורי הקלעים היו שיחות ברמה שרחוקה ממני. אנשים דיברו על איך הם מלקטים פטריות, אני פשוט הולכת לסופר וקונה. הייתי קוראת ליהודה ואומרת לו 'גם אתה מלקט פטריות?'. יהודה ואני היינו בטוחים שאנחנו נעוף מהר מהנבחרת. מאוד הלחיצה אותי הרמה של המתמודדים האחרים, אבל בפועל לא קרסתי במשימות".

למרות החששות, בר הצליחה להוכיח את עצמה מול השופטים עם מנות שהעבירו אותה לשלבים המתקדמים, אבל מבחינתה ייתכן והכל היה רק עניין של מזל. "איכשהו כל המשימות שיחקו לטובתי, כי ביקשו להכין מנות של בית או פיוס וזה אוכל שאני מכירה", היא מודה שרוב הזמן הרגישה בטחון במטבח, "שמתי קצת מים ותבלינים וזה הסתדר מהמם". ואז הגיעה המנה שהוציאה אותה מהנבחרת, עם חומר גלם שהצליח להוציא אותה מריכוז: "חשבתי שאני מתה. זה אוכל של טבעונים, אני לא מכירה בית מרוקאי שיש בו עדשים שחורות".

מטבחי השף -בר פינס (צילום: אבישי פינקלשטיין)
הדחה ממאסטר שף? הילדה רוצה להיות כוכבת | צילום: אבישי פינקלשטיין

איך הרגשת כשהשופטים החליטו להדיח אותך?
"לאורך כל התכנית אף פעם לא קיבלתי ביקורת שהיא ממש לא טובה, הרוב היו חיוביות וזה היה לי כיף. יכול להיות שפה אני יכולה להאשים רק את עצמי. כי יכולתי להכין מנה יותר טובה. כשאני נכנסת למשהו בראבאק אי אפשר לעצור אותי אבל משהו בעדשים פשוט לא התאים לי". 

כבר סימנת לעצמך את החלום הבא?
"אני רוצה קריירה מעניינת, לא בא לי שישכחו אותי אחרי 'מאסטר שף'. עוד לא היה מתמודד נגיד שעבר לעולם הילדים, ואני רוצה לעשות משהו חדש. לא שאני מתכוונת להיות מנחה בששטוס, אבל להיות כוכבת".

>>אביב גפן ואייל גולן מחפשים אתכם לתכנית חדשה! הירשמו עכשיו לתוכניות של קשת 12

"מאסטר שף" משודרת בקשת (ערוץ 12)