נאדיה עוויד אולי הגיעה ל"מאסטר שף" רק בשביל החוויה, אבל משימת האפייה שהדיחה אותה הערב (ש') מהנבחרת מצליחה לעורר בה תחושת החמצה קלה: "אני אלופת האפייה, הדבר הראשון שעשיתי בגיל 8 זה ללוש בצק". למרות האכזבה, עוויד מודה שהחלטת השופטים להדיח אותה הייתה כנראה מוצדקת: "במהלך המשימה הייתה לי הרגשה שאני הולכת הביתה, לא הייתי מרוצה מהמנה שהכנתי". שלא תטעו, למרות שהפסידה את מקומה בנבחרת עוויד ממשיכה לבלות לא מעט זמן ליד הסירים, ובביתה הפרטי שבפסגת זאב היא מתחזקת שני מטבחים שיכולים להתחרות בכבוד במטבח המאובזר של "מאסטר שף".

"יש לי חיים אחרים חוץ מ'מאסטר שף' ובאתי לתכנית רק כתחביב, אני בגיל שאני לא צריכה עוד תארים", לנאדיה עוויד חשוב להדגיש שבניגוד למתמודדים אחרים, היא לא מרגישה שפספסה את הזדמנות חייה. "זאת חוויה מאוד חיובית בשבילי, אני מכירה המון מטבחים ויש לי ידיים טובות אבל עדיין למדתי המון מהתכנית. הלכתי בכיף ובשמחה כי המשרד שלי כמעט קרס בתקופה שהייתי בצילומים ל'מאסטר שף'".

מטבחי השף -נאדיה עוויד
צילום: אבישי פינקלשטיין

במשרד עורכי הדין שבו היא עובדת לא הופתעו לראות את נאדיה עוויד על מסך הטלוויזיה, שהרי הם אלו שעודדו אותה להירשם לתכנית. "הבן שלי ואחת מעורכות הדין במשרד רשמו אותי מבלי שידעתי, הראש שלי היה עסוק בעבודה ואפילו לא היה לי זמן לחשוב על 'מאסטר שף'", עוויד מודה שבהתחלה הרעיון להשתתף בתכנית ריאליטי לא קסם לה אבל מהר מאוד היא התרגלה למצלמות. 

"כשדיברתי בתכנית בכלל לא עניינו אותי המצלמות, מה שראיתם במסך זאת נאדיה הטבעית. זה לא ריגש אותי אבל הייתי מודאגת איך זה ייצא בסוף כי דיברתי באופן חופשי, ממש כמו שאני מדברת בבית".

איך הילדים הגיבו לזה שאמא הפכה לכוכבת טלוויזיה? 
"בן אחד רשם אותי למאסטר שף, וכשהבן השני שמע על זה הוא אמר לי 'אמא אין לך מה לעשות בחיים?'. אבל עכשיו הם מאוד מפרגנים לי ושמחים שאני נהנית מהחוויה, הבת שלי גרה בלונדון וכבר הזמינה אותי לבשל עם השף גורדון רמזי כמתנת יום הולדת".

מטבחי השף -נאדיה עוויד
צילום: אבישי פינקלשטיין

>> בואו להציץ למטבחים של מודחי "מאסטר שף"

"משבצת המתמודדת הערבייה? מבחינתי מוזנא צריכה לזכות"

עם כל ההתרגשות שבכניסה לתכנית ריאליטי, תחילת הדרך של נאדיה עוויד ב"מאסטר שף" לא הייתה קלה במיוחד. מיד לאחר שידור האודישן הראשון שלה, הטוקבקיסטים עבדו שעות נוספות ולא חסכו במילים. במהלך האודישן היא התנגדה כשהשופט אייל שני קרא לה "מתנחלת שגרה בפסגת זאב", והתגובות המעורבות לא איחרו לבוא.

"הקיצוניים אמרו לי ללכת לרשות הפלסטינאית אבל לא מעניין אותי מהטוקבקים", עוויד מסרבת לתת לפוליטיקה להרוס לה את החוויה ומסתכלת על הצד החיובי: "מהמגזר הערבי אני שומעת רק דברים טובים, ויש גם מלא יהודים שהתקשרו אליי כדי להחמיא  ולתמוך. הם אמרו שחיממתי להם את הלב, כי אמרתי בתכנית שאני רוצה שיהיה כבר שלום. אין ברירה, צריך לחיות ביחד. אי אפשר לעשות גדר ולהגיד אני פה ואתה שם, זה עוד יותר התנכרות וקיצוניות".

נאדיה עוויד
צילום: אבישי פינקלשטיין
 
נאדיה עוויד
צילום: אבישי פינקלשטיין

לאורך העונה שמה עלה לכותרות בעיקר בהקשר הפוליטי ופחות בגלל כישרון הבישול שכולנו היינו רוצים, אבל נראה שנאדיה עוויד ממנסה להתרחק מפוליטיקה כמו מאש. "באתי לתכנית בישול, יהוידע ואני חברים טובים ואני מאוד מעריכה אותו", היא מנסה לכבות את הלהבות סביב יחסיה עם המתמודד שפונה מההתנחלות עמונה.

כבר מזהים אותך ברחוב?
"בטח. כשאנשים עוצרים אותי ברחוב ושואלים אם אני מ'מאסטר שף', אז אני אומרת שלא וזאת מישהי שדומה לי. גם בבית המשפט השופטים עוקבים אחרי התכנית, ובאמצע הדיון אחת השופטות אמרה לי 'עזבי את הדיון בואי נדבר על בישולים".

"לדעתי מוזנא צריכה לזכות בתואר 'מאסטר שף', היא לקחה את המטבח הערבי כמה צעדים קדימה", נאדיה עוויד מבינה ששתי מתמודדות מהמגזר הערבי בריאליטי אחד זה בהחלט צעד מפתיע. "מוזנא חוזרת לשורשים של המטבח שלנו, שהולכים ומלקטים את האוכל", היא מפרגנת לחברתה לנבחרת, "אמרתי לעצמי שאם תהיה איזו התלבטות בין שתינו, אני מוותרת על המקום שלי ונותנת לה. לא היה לי ספק בכלל".

באיזו מנה שהכנת בתכנית את הכי גאה?
"כשביקשו מאתנו להכין מנת פיוס, לא הבנתי למה. אם יש מישהו שהוצאתי מהחיים שלי למה אני צריכה להחזיר אותו? אז החלטתי להכין מנה כמחווה לאבא שגידל אותי, וזאת המנה שהכי ריגשה אותי. באותה משימה בכיתי ולא היה לי נעים, זה ממש לא מתאים לי להתפרק מול המצלמות. בכיתי כי זה הזכיר לי אותו והתגעגעתי".

אביה של נאדיה עוויד נהרג בתאונת דרכים כשהייתה רק בת שנה. לאחר האובדן הקשה שחוותה המשפחה, החליט הדוד להתחתן עם אמה ולגדל את עוויד ואחיה. "הוא היה אבא שלי, זה שתמך בי ועזר לי ללמוד באקדמיה", היא נזכרת בגעגוע וחושפת שבזכותו היא חובשת את כיסוי הראש המסורתי: "הוא הציע לי לנסוע איתו למכה כדי לקיים את מצוות החאג' והסכמתי, אבל לצערי הוא נפטר מהתקף לב לפני שלוש שנים ולא הספיק לנסוע. נסעתי עם בעלי וכשחזרתי ממכה התחלתי ללכת עם החיג'אב, היום הוא כבר חלק ממני ואף פעם לא אוריד אותו".

נאדיה עוויד
צילום: אבישי פינקלשטיין
נאדיה עוויד
צילום: אבישי פינקלשטיין

היית עושה משהו אחרת במהלך התחרות?
"במשימה ששלחה אותי הביתה אפיתי בטאבון, והטעות שלי הייתה שהוא לא היה מספיק חם. הטעם של המנה היה מדהים אבל הבצק של הפיצה כבש לא נאפה כמו שצריך. בראייה לאחור, אני מצטערת שלא בחרתי להשתמש בתנור".

התכנית עשתה לך חשק לעזוב את תחום עריכת הדין ולשנות מסלול?
"אני כבר החלפתי קריירה פעמיים ולא מתכננת לעשות את זה שוב. אני כן מאוד רוצה לבשל לעמותות בהתנדבות, אבל לא לעשות מזה כסף. אני אוהבת לארח וכל מי שבא אליי יודע שאני מיד פותחת שולחן, אני מאסטר שפית גם בלי התואר".

"מאסטר שף" משודרת בקשת (ערוץ 12)