בעוד מספר שעות העונה השביעית של "מאסטר שף"  (הערב ב-21:00) תגיע לסיומה באירוע גמר חגיגי, שממנו רק מתמודד אחד יזכה עם התואר המכובד. בזמן ששלושת הפיינליסטים מתכוננים לפעם האחרונה שבה הם יבשלו ברחבת המטבח של "מאסטר שף", רותם אלון קפצה לביקור מאחורי הקלעים כדי לבדוק איך צוות השופטים מסכם את העונה.

>> לוח שידורים ערוץ 12

עם סיום שלב האודישנים אי שם בתחילת העונה השביעית, קבוצת הבנות הסתמנה כצד החזק של הנבחרת, אבל לקו הסיום אף אחת מהן לא הצליחה להגיע. "נשים מבשלות יותר טוב באופן כללי", השופטת מיכל אנסקי קובעת נחרצות ומסבירה איך זה שהפעם יש שלישיית גמר גברית במיוחד, "אבל במהלך התחרות אתה יכול ליפול בגלל טעימה לא נכונה, מנה אחת יכולה לשלוח אותך הביתה". 

לאורך העונה השופטים טעמו לא מעט מהמנות של שלישיית הגמר והספיקו להכיר אותם מקרוב. כישרון הרכבת המנות של יהודה עמר מזכה אותו בכינוי "בוב הבנאי" ממיכל אנסקי, ואייל שני מדגיש שיש בו פוטנציאל יותר גדול ממה שאנחנו חושבים: "יהודה יכול לייצר טביעת אצבע מאוד מדוייקת שאנשים יאהבו".

את יהוידע ניזרי השופט ישראל אהרוני עוד לא הצליח לפצח, אבל מודה שהופתע לראות אותו מגיע לשלב רחוק בתחרות: "הוא תעלומה בעיניי, בחיים לא חלמתי שמתנחל יגיע ל'מאסטר שף' בכלל ויגיע לגמר בפרט. אני מאוד גאה בו ומאוד שמח". ומה השופטים חושבים על עמיחי שרפשטיין? מיכל אנסקי הצליחה לתאר אותו במילה אחת שזרקה אותנו לעולם אחר בדיוק כמו המנות שלו: "עמיחי הוא מטאור. הוא המון דברים בבת אחת, גם מאוד שכלתני ואסוף וגם נורא יצירתי וצבעוני". אז מי מהשלישייה המופלאה הזאת יהיה "המאסטר שף של ישראל"? בקרוב מאוד נדע.

צילום: עידן שוקרון | עריכה: נעמה דעוס

"מאסטר שף": אירוע הגמר הערב ב-21:00 בקשת, ערוץ 12