1. שופט חדש הגיע למטבח

בעונה השביעית של "מאסטר שף" שתעלה בראשון הקרוב (21:00) בשידורי קשת, שולחן השופטים עובר רענון קל. לצד חיים כהן, אייל שני ומיכל אנסקי יישב מעכשיו גם ישראל אהרוני והצמה המפורסמת. 

2. עניין של טעם

השופטים המנוסים אמנם מעולם לא סירבו לטעום מנה של מתמודד, אבל היו לא מעט פעמים שהם נאלצו שלא לסיים את הביס בשלמותו. זה אמנם קצת לא נעים כשהמתמודד שבישל את המנה עומד ממש מולך, אבל ככה זה בתחרות - אם זה לא טעים השופטים ישימו לב כבר בביס הראשון. 

>> הטלוויזיה של ישראל עוברת לערוץ 12: כל מה שצריך לדעת לקראת הפיצול של ערוץ 2

4. יש חובש בסביבה?

כשמבשלים במטבח ובמיוחד תחת לחץ של זמן, הסיכוי להיפצע מסכין חדה או משטח חם מדי הוא גבוה במיוחד. במטבח של "מאסטר שף" שומרים על כללי הזהירות, ולכל אורך הצילומים ישנם חובשים על הסט למקרה שההתרגשות והלחץ ישפיעו על המתמודדים. אז מה באמת קורה כשנכנסים לזמן פציעות? כל מתמודד שנזקק לטיפול רפואי מקבל מענה תוך שניות, גם אם זה לעיני המצלמות. במקרה של פציעה חמורה, המתמודד יפונה לקבלת טיפול בבית חולים. לאורך כל עונות "מאסטר שף" ששודרו עד כה, נרשם מקרה אחד או שניים של פינוי מתמודד לטיפול בבית חולים.

5. ההצלחה שאחרי התכנית

המתמודדים שמגיעים ל"מאסטר שף" הם כאלה שנושמים את המטבח, ורק מחכים להזדמנות שכולם יוכלו לטעום מהאוכל שלהם. ריאליטי הבישול האהוב סיפק לסצנת הקולינריה הישראלית שחקני חיזוק, ולאורך העונות חלק מחברי הנבחרות מובילים סדנאות בישול מבוקשות, ואפילו פתחו מסעדות משלהם. במסעדות של אבי לוי, זוכה העונה השנייה, כבר ביקרתם? 

7. למי מותר לטעום מהמנות?

לא משנה כמה האוכל על סט הצילומים עושה חשק לקחת ביס, לאנשי ההפקה ושאר המתמודדים אסור לטעום ממנו. על כולם חל איסור מוחלט לטעום או אפילו להגיב על המנה, והשופטים הם היחידים שרשאים להתייחס למנה שמוגשת. 

לוח שידורים קשת 12. כל הפרטים

9. איך השופטים שומרים על התיאבון?

לטעום כל כך הרבה מנות ביום אחד זו בהחלט לא עבודה קלה, ולכן השופטים מקפידים שלא לנשנש יותר מדי בין הצילומים. בתפריט שלהם תמצאו בעיקר שקדים ואגוזים אבל לא יותר מזה.

10. כמה זמן לוקח למלא את המזווה של מאסטר שף?

המזווה מתמלא ב-3 שלבים: בתחילת העונה, צוות ההפקה עובד במשך שבוע כדי לדאוג שלמתמודדים יהיו את כל המצרכים שדרושים להם כדי להרכיב מנה מנצחת. לפני כל יום צילומים, הצוות עובד במשך יום שלם כדי למלא את המזווה מחדש ולוודא שכל חומרי הגלם זמינים. רגע לפני שהמתמודדים מגיעים אל המטבח, גם חומרי הגלם הטריים כמו דגים ובשר מתווספים אל המזווה. 

12. כמה גברים וכמה נשים היו בנבחרות?

לאורך העונות הנבחרות שמרו על מספר שווה בין נשים לגברים, למעט בעונה השלישית, שם היה רוב נשי במטבח של "מאסטר שף".

עוד ב"מאסטר שף":

>> העונה החדשה של "מאסטר שף" יוצאת לדרך בראשון ב-21:00, בקשת ערוץ 2, ובקרוב בערוץ 12