המסע אל הטעם הבא אינו פוסק לעולם. יצירתיות לצד מומחיות, ניסיונות חדשים לצד ודאות מוכחת – כל אלה עומדים מאחורי תערובות NESPRESSO השונות והמגוונות. מומחי הקפה של NESPRESSO נודדים ברחבי העולם כדי לחפש את פולי הקפה הטובים ביותר.

האיסוף הידני, הברירה הקפדנית, הקלייה והטחינה הייחודיות, האיטום ההרמטי והטכנולוגיה החדשנית – כל השלבים הללו הם אלו שמאפשרים להביא לכם את הקפה האיכותי ביותר.

אין תמונה
לא מפסיקים לחפש את פולי הקפה הטובים ביותר ברחבי תבל.

טעימת קפה: הליך קפדני ונטול פשרות

בתקופות העתיקות הגנו מומחי הטעם על מלכים ועל רוזנים מפני סכנת הרעלה, אך כיום מומחי הטעם הם אלו שמבטיחים את מצוינות הקפה האיכותי של NESPRESSO. מדי חודש בחודשו מומחי הקפה של NESPRESSO בודקים כמעט 600 דגימות כדי לבחור את פולי הקפה הטובים ביותר.

להליך הטעימות חוקים קפדניים במיוחד: הן תמיד מתבצעות בשעות המוקדמות של היום – בבוקר ולפני הצהריים – לפני שמומחי הטעם הספיקו לספוג טעמים וריחות אחרים; השימוש בבשמים ובקרמים שונים בחדר הטעימות המיוחד אסור בהחלט, כדי שלא ישפיע על חושי המומחים; לכל קפה שנטעם מוצמדת תווית הכוללת את שם ואת מפת המדינה שממנה הגיעו פולי הקפה (למשל: קולומביה, ברזיל, מקסיקו, קניה, גואטמלה והודו); והקפה מוכן בטמפרטורה קבועה וביחס קבוע של קפה ושל מים (חמישה גרם קפה ל-100 מ"ל מים). החוקים הקפדניים הללו אקוטיים – הם מבטיחים את הקפה המוקפד, העשיר והארומטי.

אלכסיס רודריגז הוא אחד מהמומחים הללו. הוא נולד בבוגוטה שבקולומביה, הוא בעל תואר במיקרוביולוגיה ובביוסטטיסטיקה והרזומה שלו עשיר בנסיעות לארצות המוצא של פולי הקפה. רודריגז משמש מומחה טעמים ב-NESPRESSO מאז 1999. בוקר טיפוסי בחייו נפתח בתהליך טעימת הקפה: הוא מכניס את כפית הכסף שבידו אל תוך מכל הקפה המיוחד השומר על טעמו; הוא מקרב את הכפית אל שפתיו, בעיניים עצומות; הוא לוגם מהמשקה החם, בעוצמה קולנית, ומבחין בטעמיו העזים; בדיוק של יינן הוא מניע את המשקה שבפיו שוב ושוב; ואז – בתנועה חדה ומהירה – הוא יורק אותו החוצה.

כעת הוא כותב לעצמו כמה הערות במחשב שלצדו, שוטף את הכפית שלו ומיד מתחיל שוב באותו התהליך. הריטואל הזה חוזר בכל בוקר, כחמש פעמים, בקצב אחיד ובדייקנות נטולת פשרות.  במשך כחודשיים בכל שנה יוצא רודריגז למסע בלא פחות מ-12 מדינות, שבו הוא מפתח ומעמיק את חושי הקפה שלו. המסע ליצירת טעמי הקפה המשובחים של NESPRESSO הוא תמיד מסע שנעשה מתוך כבוד לסביבה ותוך שימוש בחומרים האיכותיים ביותר.

אין תמונה
לגלות טעמים וניחוחות חדשים

יקום אינסופי של טעמים ונינוחות

רודריגז אמון על יצירת ההרמוניות המושלמות של טעמי ה-Grands Crus של המחר. אחסון קפדני, קלייה עדינה וקפסולות שנעשות בעבודת יד שומרים על פולי הקפה ועל איכותם. גם לאחר שהסתיים תהליך יצירתה של תערובת NESPRESSO חדשה נשלח הקפה לטעימות נוספות – מה שמבטיח את גופו המלא ואת שלמותו. בצורה זו מופקים טעמי הקפה החדשים של NESPRESSO, וכן המהדורות המיוחדות השונות, כל שנה.

תערובות הקפה של NESPRESSO הן כולן תערובות Grands Crus. מונח זה, שמקורו מצרפתית, מתאר קציר מובחר חדש. ה-Grands Crus יכולים לבוא לעולם מתוך מאמץ לגלות טעמים וניחוחות חדשים של אזור גידול בלתי נודע; והם יכולים להיות גם תוצאה של טיפוח מתוחכם של זנים ואופני גידול חדשניים. אין זה מקרה שתערובות ה-Grands Crus הן תערובות הקפה המשובחות ביותר הקיימות בעולם, דבר המתבטא בהיותן 1% בלבד מהתוצרת העולמית. איכות ללא פשרות, כידוע, אינה עניין של מה בכך.

את המאמץ לפיתוחו של Grand Cru חדש מובילים מומחי קפה, שבוחנים את מקורות הגידול יחד עם אגרונומים מנוסים, מה שמבטיח את גידול הקפה בתנאים אופטימליים. פולי הקפה עוברים שוב ושוב סינון קפדני, המבטיח שרק אלו האיכותיים ביותר יגיעו לבסוף לקפסולת הקפה שלנו. פאנל של מומחים צריך לאשר כל תערובת חדשה, והקציר המובחר צריך לקבל את אישור כולם, פה אחד. טעימות עיוורות בידי צוות של טועמים מנוסים – והשוואות לגידולים אחרים – ממקמות את הטעם החדש בממלכת החושים של הקפה. בתהליך זה מרחיבים המומחים של NESPRESSO את אוצר המילים בתחום הקפה ומעמיקים את הבנתם ביקום אינסופי של טעמים וניחוחות.