שם: אסתר ביטון
גיל: 33
מהיכן בארץ: קריית מלאכי
מקצוע: בדיקות מעבדה בענף הבנייה 

איך זה מרגיש להיות ב-15 הגדולים?
"זה לא מובן מאליו, לפני חצי שנה לא חשבתי שיש סיכוי שאשב כאן, אני הכי לא טלוויזיה. מי שלא מכיר אותי בטוח שאני הכי כזאת, אבל אני לא, זה מביך אותי ברמות".

למה את חושבת שבחרו בך מבין כולם?
"כולנו בסופו של דבר יודעים לבשל, אבל העניין פה הוא להביא משהו שהוא שונה, שהוא שלך. אני באה עם הבישול מהבית המרוקאי, אבל אני משתדלת להביא אותי בתוך זה. אני לא רוצה ללכת רק למקומות של הבית, למרות שברגעי לחץ זה הכי זורק אותי לשם".

ממתי את זוכרת את עצמך מבשלת?
"אני חיה את זה מגיל קטן, את השיגעון הזה בבית. מגיל 13 בערך הייתי עושה עבודה שחורה של לקלף ולשטוף ירקות, גיל 15 התחלתי לקצץ אותם. יש דרך אצלנו בבית, ילדים קטנים לא נכנסים למטבח. בגיל 17-18 הכנתי כבר דגים".

מתי הבנת שאת מבשלת טוב?
"זה תמיד היה הסביבה שלי. אם זה בבית ספר למשל, חברות שלי היו באות אלי והייתי עושה ארוחות שחיתות, שניצלים, נקניקיות, המבורגרים. בצבא הייתי בבסיס סגור והכנתי לחיילים אוכל, כולם היו רוצים לסגור שבתות בשבת שאני סוגרת. עד גיל 24 הייתי מבשלת בעיקר אוכל ביתי, אבל עם הזמן נפתחתי לטעמים של מסעדות והתחלתי לנסות דברים חדשים. אם היה משהו טעים במסעדה, הייתי ישר הולכת להכין את זה בבית".

מה ההתמחות שלך במטבח?
"הרבה מהטעמים באים מהבית, אבל אני משלבת את זה עם טעמים מבחוץ. הרבה פעמים שאני יוצאת מהמגרש שלי, זה פותח את הראש".

כולן רוצות לדעת, איך את שומרת על הציפורניים?
"האמת שזה אפילו עוזר לי בדברים מסוימים, לפעמים יש דברים חמים שאני מרימה עם הקצה של הציפורן והסגירות הקטנות, אבל בעיקר אני עובדת עם כפות הידיים".

מה אנשים בבית יופתעו לגלות עלייך?
"יש משפט שתמיד אומרים לי: 'וואי איך את שונה ממה שאת נראית', זה תמיד המשפט שמלווה אותי מגיל 18-19. אנשים אומרים שאני בלונדינית בלי הרבה תוכן בפנים. אבל אז בדייט הגבר מופתע מכמה אני אינטליגנטית. הרבה אנשים יראו אותי בבית ויבינו אותי ממקום אחר, אני חברותית מצחיקה, יודעת איך לבשל, ואנשים יופתעו לראות את שתי הפנים האלה".

איך את בזמן תחרות?
"אני מאוד חברותית, אני אעזור לחברים כשצריך. אני מאוד תחרותית ובאה לנצח, אבל בעיקר אני באה להנות. לנצח זו לא המטרה, יש אנשים שניצחו בתוכניות ואף אחד לא שמע עליהם. אבל כשאתה נהנה מהדרך אז רואים את זה על המסך, גם אם אתה לא מנצח בתחרות".