כשהם עטופים במשפחותיהם ובשאר חברי הנבחרת, יצאו לדרך שלושת הפיינליסטים של "מאסטר שף" ובישלו את המנות הטובות ביותר שלהם. הקרב היה צמוד, מותח ומפתיע, עד שהוכרזה הזוכה הגדולה של העונה: נטלי מזרחי אמרל. אל המקום השלישי והמכובד הגיע הבשלן איתי דגן, ואת המקום השני, בהפרש של שלוש נקודות בלבד, לקחה אסתר ביטון.

הגמר נפתח בתחרות בין שלושת הפיינליסטים, שנדרשו להכין מנה אחת בלבד שתגדיר את התודה שלהם לחברים והמשפחות שתמכו בהם לכל אורך הדרך. ביטון בחרה להכין מנת פסטה בצורת ורד, שמסמלת את ההודיה למשפחתה, אמרל הכינה מנה משפחתית אהובה שמשלבת את הטעמים של הודו ואנגליה שמסמלים את הבית שלה, ודגן הכין מנה שהוקדשה לבת זוגתו לירן, שגם רשמה אותו אל התוכנית.

אחרי טעימת המנות, החליטו השופטים שמי שיעברו לשלב ויתחרו ראש בראש הן אסתר ונטלי. במשימה האחרונה השתיים התבקשו להגיש לשופטים 3 מנות, שמבחינתן הן מנות הדגל שלהן. בפעם הראשונה בהיסטוריה של התוכנית, מנות הגמר האחרונות נשפטו בטעימה עיוורת, כשהשופטים לא נמצאים באותו החדר עם המתמודדים.

במהלך הניקוד של שתי המנות הראשונות, ביטון סיימה בהובלה קלה על אמרל, אך במנה השלישית נרשם מהפך מפתיע, כשחיים כהן ואהרוני דירגו את קינוח הגזר של נטלי בלא פחות מ-100 נקודות. "אני חושב שזה הגמר עם המנות הכי טובות שהיו אי פעם", הכריז אהרוני, רגע לפני שאייל שני נתן את הניקוד שלו שקבע באופן רשמי את המנצחת של הערב. אסתר סיימה עם 1,140 נקודות מהשופטים, בעוד שנטלי זכתה ל1,152 ובכך זכתה בתואר המאסטר שפית ה-11 של ישראל.

שלישיית הגמר של מאסטר שף  (צילום: מאסטר שף, קשת 12)
צילום: מאסטר שף, קשת 12