אמנם העניין העיקרי ב"מאסטר שף" הוא האוכל, אבל די ברור שלצד זה קורים הדברים החשובים באמת שקשורים באנשים. פרק אודישנים נוסף שודר אתמול (ג'), עם דמויות צבעוניות שבלתי אפשרי לפספס, רותי ברודו אחת ויחידה שמראה סימני קנאה בקולגה אהרוני וסיפור אישי על הקדשה של מנה שריגשה אותנו עד דמעות. 

המופע של נאווה טל

מהשנייה שהיא נכנסה אל תחרות הראש בראש, היה ברור שנאווה היא לא אישה רגילה. המשפט הראשון שהיא שלפה כשגילתה מה חומר הגלם הוא: "אישה צריכה לדעת להכין לפחות 50 מנות עם חצילים", אבל כשנשאלה מה היא עומדת להכין, השיבה: "לא יודעת". המופע המשיך כשנאווה נפצעה וחובש נחמד מטעם ההפקה שהגיע לסייע לה, נקלע לסיטואציה מעניינת. "וואי איזה ג'ינג'י אתה, יש לי חולשה לג'ינג'ים", זרקה לו. כמה רגעים לאחר מכן התגלה כי בנוסף למנת החציל שלה, היא אפתה בתנור גם את משקפי הראייה ואם כל זה לא הספיק, רגע לפני שהיא הניחה את המנה לשופטים - היא כמעט החליקה לה מהיד. נאווה לא עברה את האודישן, שזה חבל כי כנראה פספסנו איתה כל כך הרבה חוויות שהיו יכולות להיווצר בהמשך העונה.

גם לרותי ברודו מגיע

כל כך הרבה נשים, גברים, ילדים, אימהות, סבתות ועוד מעריצים את השפים חיים כהן, ישראל אהרוני ואייל שני. שנים על גבי שנים של תוכניות בישול בטלוויזיה עשו את שלהן והיום מגיעים לא מעט מתמודדים שגדלו על הבישול שלהם. ברודו לעומת זאת, פרצה אל חיינו בפריים טיים רק לפני 6 שנים, שבהן היא אמנם צברה קהל מעריצים לא קטן, אבל עדיין במהלך הפרק היא חשפה שזה לא מספיק. כשמנת החציל האסייתית עברה את הראש בראש, ניחש חיים כהן כי עומדת להיכנס אישה שמעריצה את אהרוני, מה שכנראה הדליק את הקולגה שהשיבה: "אני רוצה שיגיע לכאן גבר שמעריץ אותי".

זיו שפירא מרגש עד דמעות

המתמודד שהכין את מנת קוביות האגסים ביין והצליח להדהים את השופטים, עבר לשלב האודישן וחשף מחווה מטלטלת. "המנה הזו היא איזה שהיא מחווה שעשיתי לרעייתי. איבדתי את אשתי בפסח שעבר בתאונת דרכים, היא מאוד אהבה את הדברים הקטנים, העדינים ובביס אחד", שיתף המתחרה בהתרגשות. שפירא שהוא פרמדיק מוטס של מגן דוד אדום, ניסה להפעיל קשרים כדי לברר פרטים על מצבה של אשתו, אך נתקל במחסום: "הרמתי טלפון לאנשים, החברים שלי בעבודה סירבו לדבר איתי. התקבלה הנחיה מלשכת מנכ"ל לנתק אותי מכל האפליקציות". בסופו של דבר, הוא עבר את האודישן ויצא בדמעות אל משפחתו.