שם: עומר שיש

גיל: 40

מהיכן בארץ: הרצליה

תאריך לידה: 07.12.1981

מצב משפחתי: נשוי לתמרה ואבא של גיא, גפן וגור

מקצוע: כרגע אבא במשרה מלאה ובעל עסק קטנטן ליצור אמפנדס

חשבון אינסטגרם: omershaysh

חמישה דברים שאנשים יופתעו לגלות עלייך:

1. כל היום שלי סובב סביב אוכל - בבוקר מתכנן את סרוויס הצהריים שמתחיל כשכולם חוזרים הביתה ואז הולך לסיבוב כדי לקנות את מה שצריך. בלילה אני מכין אמפנדס.
2. יש לי קבוצת וואטסאפ המונה למעלה מ-130 לקוחות שכל שבוע מזמינים אמפנדס, כאשר כולם גרים ברדיוס של קילומטרים בודדים מהבית שלי.
3. אחרי הצבא למדתי אפיה וקונדוטריה במשך שישה חודשים בפירנצה. התאהבתי בבצקים ולחם, בזמן שלמדתי מאופה מקומי בעל מאפיה בת 100 שנים שעוברת מדור לדור.
4. לפני 15 שנה עבדתי כטבח ואחר כך כגריל מין במסעדות נחשבות, ביניהן מסעדת טוטו.
5. הכי לא להאמין עלי שאני מדבר מול מצלמה בפריים טיים בטלוויזיה. 

לאיזו אישיות מפורסמת היית רוצה לבשל ארוחה ומה היית רוצה לשאול אותה?
ממש בא לי לבשל לג'יימי אוליבר שמייצג בשבילי את כל מה שאני אוהב בבישול. הוא גם אותנטי וגם יצירתי יש לו ערכים שקל להתחבר אליהם והוא מביא אג'נדה וחינוך שהם מעבר לבישול והגישה שלו לאוכל מאוד קלילה. הייתי שואל אותו אם בא לו להוציא ספר בישול ביחד לכל האבות שבבית ורוצים לפנק דרך האוכל.

טיפ למטבח שאי אפשר בלעדיו:
תמיד לבשל עם מוזיקה. חייבים מוזיקה וקארמה טובה כדי לבשל אוכל טעים.

מה גרם לך להתחיל לבשל?
מאז ומתמיד אהבתי כל תחום של יצירה עם הידיים אם זה ציור, פיסול, גינון וגם בישול. בישול היה לאורך כל הילדות תחביב על אש נמוכה ואז אחרי הצבא זה התפוצץ.

מהי החוויה הראשונה שזכורה לך מהמטבח?
אז אחרי הצבא נרשמתי לקורס ברמנים על חשבון הפיקדון ואחריו הלכתי לחפש עבודה במסעדה איטלקית בהרצליה. מוטי סופר (היום ב"רפובליקה") לקח אותי לראיון קצר ועשה לי סיבוב במטבח – זה היה יום ראשון ועל להבות הגז עמדו סירים ענקיים עמוסים בעגבניות, עליהן נחו צרורות של בזיליקום טרי וגבעות של מלח אטלנטי. המחזה הזה הימם אותי. מוטי כנראה ראה את הניצוץ בעיני והציע לי עבודה במטבח ומיד אמרתי כן.

מה המאכל שלא תסכים לטעום בחיים ולמה?
אני לא יכול לסבול מיונז. זה דאונר נוראי מבחינתי ברמה של לא יכול לטעום אפילו.

מה נמצא אם נפתח את המקרר שלך עכשיו?
היום זה יום טוב לפתוח את המקרר כי הגיע משלוח של פירות וירקות אורגניים משדה ירוק. בדרך כלל יש כמה אופציות של חלבון בפריזר אם זה דגים בקר או עוף וקטניות שכבר הושרו במים והוקפאו. המקרר מתמלא אחת לשבוע ואז מתחילים בכל יום מחדש את המשחק האהוב – מה שאפשר עם מה שנשאר. זה חלק מהאג'נדה לנצל הכל ולא לזרוק חומרי גלם ולכן חשוב גם טיפול ואחסון נכון של חומרי גלם, להשתמש קודם במה שמתקלקל הכי מהר ולייצר אוכל טעים גם עם מעט מרכיבים.

איזה כלי מטבח הוא חובה בעינייך?
להגיד סכין קטנה וקרש זה נדוש ונכון אבל אני והקיטצ'ן אייד בסטיז במטבח.

איזו ביקורת/מחמאה שקיבלת מהשופטים באודישן, זכורה לך במיוחד ולקחת איתך להמשך?
אהרוני התפעל מהאופן שבו שלחתי את הצ'יפסים אחד אחד עם מלקחיים אל השמן הרותח. אני מודה שלא חשבתי על זה באותו רגע אבל בדיעבד זה משהו שמאוד מייצג אותי – ידיים ותנועות עדינות.

מהי מנת הדגל שלך?
אני מבשל אוכל מכל מיני מקומות ומאוד אוהב slow cook – תבשלים בבישול ארוך ובכל מיני טכניקות של חום. אחת המנות שאני הכי אוהב לבשל ומככבת אצלינו כמעט פעם בשבוע היא ראגו בקר לפי הספר – סופריטו של ירקות שורש, עשבי תיבול מהחצר ובשר בקר שמנמן טחון אולי גם איזה עצם טובה, יין אדום עגבניות בשלות ובישול של 4 שעות.

מה המאכל הכי מטורף שיצא לך לטעום?
באחד האיים בתאילנד אכלתי סטייק כריש על הגריל – לא ממליץ.

וידוי קטן לסוף, משהו שעשית במטבח וכדאי ששופטי מאסטר שף לא ישמעו על זה.
אולי זה המקום לספר שהמוח מאחורי מנות האודישן שלי זאת בכלל אשתי תמרה. היא ראתה בוויז'ן שלה מנות ואמרה לי: 'תקשיב לי טוב תעשה מה שאני אומרת ויעבירו אותך'. אז אני רק דאגתי לבצע בשלמות את הרעיונות שלה והכוכבת האמיתית זאת היא.