אחרי אירוע גמר שלא נראה כמותו, הוכרז הערב (שבת) המאסטר שף הבא של ישראל – הלל גרדי בן ה-30 מעין כמונים. הלל גבר על מיכל מוטיל שהגיעה למקום השלישי, ניצח בדו קרב אחרון וגורלי את יניב שחר והוכתר כמנצח הגדול של עונת העשור המרהיבה.

הגמר הגדול נפתח כששלושת הפיינליסטים הלל, יניב ומיכל, התמודדו עם שתי משימות מורכבות במיוחד. בראשונה, המתמודדים חזרו למקורות ונדרשו להכין מנת זיכרון ילדות. מנת "מנהטן בומביי" של מיכל זיכתה אותה ב-47 נקודות מתוך 50, מנת המלאווח הממולא של הלל הביאה לו 44 נקודות וקובה הציפורים של יניב 47 נקודות.

הלל גרדי (צילום: נתנאל ישראל)
צילום: נתנאל ישראל

>>חולמים להיות המאסטר שף של ישראל? ההרשמה לעונה החדשה נפתחה

במשימה השנייה הפיינליסטים נדרשו להכין מנת הומאז' לאחת מהמנות הבלתי נשכחות מכל תולדות "מאסטר שף". כשלרשותם שעה ורבע בלבד, השלישייה יצאה לקרב והלל הכין קובה נייה דג מרהיבה עליה גרף 46 נקודות, טרטר הבקר של יניב זיכה אותו ב-38 נקודות וקציצות הטופו של מיכל ב-34 נקודות.

הלל גרדי (צילום: נתנאל ישראל)
צילום: נתנאל ישראל

יניב שחר והלל גרדי (צילום: נתנאל ישראל)
צילום: נתנאל ישראל

בסיום שני השלבים, מיכל הגיעה למקום השלישי ונפרדה מאיתנו, ושני הפיינליסטים המשיכו לדו קרב הגורלי והאחרון של העונה. יניב הגיש לשופטים שאוויה ירושלמית על לחוח, ואילו הלל הגיש מנת "פיסת טעם מההר". בסיום המשימה יניב קיבל 567 נקודות בעוד שהלל זכה ב-594 נקודות ונכנס להיכל התהילה בתור מאסטר שף העשור של ישראל. תמונתו התווספה לתשע התמונות שעל הקיר.