עוד רגע עונת העשור מגיעה לסופה והשופטים הגיעו לראיון אחרון לפני שיצטרכו לקחת החלטות קשות, ולקבוע מי יהיה ה"מאסטר שף" הבא, רק שבעונה הזאת יש דרך אחת לבחור את מאסטר שף העשור - 100 בוגרי מאסטר שף מכל 10 העונות מגיעים לבחור את הזוכה הגדול, בגמר הגדול שיתרחש במוצ"ש (אחרי החדשות, קשת 12).

בשיחה אצל "אופירה וברקוביץ'" שהתרחשה אמש (שישי) מיכל אנסקי, רותי ברודו וישראל אהרוני סיפרו על הייחודיות שהייתה בעונה הזו ועל הדינמיקה בין השופטים, וברודו שהתקשתה להסתיר את הביקורת שיש לה על המצב במדינה.

ברודו: "אני יודעת שבאנו לדבר על 'מאסטר שף', אבל אני חייבת להגיד שמעיק לי המצב במדינה, ממש כואב לי. אני לא חושבת שהבחירות היו צריכות לקרות".

לרותי זאת הייתה העונה הראשונה בתוכנית, ובשלב הזה היא כבר יכולה לסכם את החוויה, במיוחד את ההשתלבות שלה בין השופטים הוותיקים והמנוסים: "בהתחלה הלכתי לפסיכולוג כדי להתמודד עם רמת היכולות שיש להם ואין לי".

אהרוני שגם הצטרף לפני ארבע עונות הרגיש איתה הזדהות: "ידעתי בדיוק מה עובר עליה, לבוא לקבוצה שהיא מאוד מגובשת, קבוצה של שבע שנים, עם הווי זה לא פשוט. אבל בסוף הכניסה שלי הייתה מאוד קלה כי קיבלו אותי, וידעתי שאותו דבר אפשר לעשות עם רותי, אמרתי לה שהייתי במקום שלה ושאנחנו חבורה נחמדה ומפרגנת".

מיכל את יכולה להסביר מאיפה הגיעו החששות לישראל ולרותי להיכנס לצוות השופטים?
"החששות ברורים, זו הדינמיקה. צריך לראות את קבוצת הוואטסאפ הגועשת והרועשת שלנו. אני חושבת שמה שקורה שם זה מאוד מוזר"

מה חדש בגמר העשירי מהגמר הראשון?
אהרוני: "באופן ברור מנעד הבישולים התרחב מאוד בעונות האחרונות ובעונה הזאת בפרט. אם לפני הרבה שנים הבישול היה אוכל אתני עדתי, הטווח מתרחב, יש המון גישות חדשות ומודרניות לבישול".