מיכל אנסקי וישראל אהרוני הגיעו להרמת כוסית באולם  התצוגה של "בירמן דיזיין", במהלכה מתמודדי "מאסטר שף" בישלו מנות לכבוד ראש השנה, וסיפרו לנסלי ברדה ב"חדשות הבוקר" על מד הלחץ של המתמודדים בשלב הזה, ועל התנאים שהשתדרגו מאז כניסתה של רותי ברודו לתוכנית.

"עכשיו בוקר ואני אכלתי טביט, חורשט סבזי, תאנים ממולאות בשר, בורקס בשר וסיגרים, ועוד לא הגעתי לקינוחים", סיפרה אנסקי ולמרות פירוט השפע של המנות, אהרוני ציין שהיא לא אוכלת כל כך הרבה. במצב רוח נדיב הוא סיפר סקופ על אורחת מיוחדת שמגיעה הערב ל"מאסטר שף" (אחרי החדשות, קשת 12) ותשפוט יחד עם פאנל השופטים – רות סירקיס. "היא אבן יסוד בקולינריה הישראלית. כל המתמודדים שמועמדים להדחה מהפרק של משימת התקשורת, יצטרכו להכין מתכון מספר המתכונים של רות סירקיס שמגיעה לאולפן. זאת הייתה התרגשות גדולה".

"איזה לוהטת האישה הזאת את לא מאמינה. היא הרימה אותנו, הייתה מעורבת ונתנה איתנו ביקורת. הביקורת שלה הייתה לגיטימית ומעודכנת. היא התעדכנה ואפילו הוציאה מהדורה חדשה של הספר עם חומרי גלם רלוונטיים. היה לנו ממש כיף איתה", הוסיפה אנסקי.

אחרי עשר עונות של "מאסטר שף" יש משהו שקהל עדיין לא יודע על מאחורי הקלעים?
"יש לנו חדרי מנוחה עם מיטות נוער כמו באכסניות נוער. שם אנחנו נחים. לפני שרותי הגיעה הייתי עם הבנים ואז רותי הגיעה עם תנאים חדשים אז לכל אחת מאיתנו יש חדר בנפרד עם מנורת לבה ומזגן שמוציא ריח טחב".

השפים חשבו שהם ראו כבר הכל בעשר העונות של התוכנית אבל הביצועים המרשימים של המתמודדים העונה מצליחים להפתיע אפילו אותם, וככל שהשלבים מתקדמים מד הלחץ ממשיך לעלות. "לקח לי זמן להבין כמה הם מתרגשים במפגש הראשון שהם מביאים לנו אוכל שלהם. כשאתה מתקרב אליהם אתה רואה את המתח ואת ההתרגשות על הפנים. זה לא עובר גם במשימות כי הן מאתגרות נורא ודורשות אינטואיציה, יכולת אלתור ועמידה בלחץ וזמנים. זה באמת מכניס ללחץ ויפה לראות אותם עומדים במשימה ומעציב כשהם לא", אמר אהרוני.

מיכל דווקא שמה לב להתרגשות שלהם בתור השופטים כשהיא צפתה בפרקים מהבית, "יש מתמודדים שאנחנו כל כך מתרגשים לאכול את האוכל שלהם כי אנחנו כבר מכירים, הפייבוריטים שלנו. אנחנו מכירים את היד שלהם, את ההומור והכישרון. כשהם מגיעים אלינו אנחנו מתרגשים, אני רואה את זה בטעימות. בעריכה שמים מוזיקה דרמטית ואני קולטת שאנחנו כזה 'יאללה תביא, עכשיו אוכלים'. אז גם לנו כיף לראות את זה מהבית בדיעבד".