חטיף קוקוס ושוקולד (צילום: חן שוקרון, אוכל טוב)
חטיף קוקוס ביתי. תגידו לנו שהם לא מהממים | צילום: חן שוקרון, אוכל טוב

1. חטיף קוקוס ושוקולד, אבל ביתי. אתם יכולים לקרוא לו באונטי, אנחנו מעדיפים לראות בו את אחד החטיפים הביתיים הכי שווים ומפנקים שיש, שוואללה - ממש לא מסובך להכין. הרבה קוקוס בפנים, שכבה נאה של שוקולד טוב בחוץ. הסתדרנו.

>> למתכון: חטיף קוקוס ושוקולד ביתי

סוכריית תרנגול (צילום: נועה אסטרייכר)
סוכריות תרנגול. פשוט 40 זה קצת הרבה... | צילום: נועה אסטרייכר

2. סוכריות תרנגול. לא מזמן יצא לנו לבקר בשוק לווינסקי, על חנויות הממתקים המשגעות שבו. באחת החנויות קלטנו, בזווית העין, שקית גדולה של סוכריות תרנגלות אדומות - כן כן, ממש כמו פעם, הקשות והדביקות האלה, שאין ולא הייתה עוד סוכרייה כמוהן. כמובן שהתכוונו לרכוש, אלא שאז גילינו שהסוכריות נמכרות רק בשקיות של 40 יחידות. המשכנו לחפש, ובכל מקום קיבלנו אותה תשובה: רק בשקיות של 40. אז אם מישהו רוכש שקית של 40, נשמח אם יפרגן לנו במשלוח המנות איזה שלוש-ארבע.

סוכריות גומי יין - לבבות וברווזים (צילום: בועז לביא, פטי גאטו - מיכל מוזס, איוונה ניצן וטליה אסיף)
סוכריות גומי. הייתם מאמינים שאפשר להכין כאלה בבית? | צילום: בועז לביא, פטי גאטו - מיכל מוזס, איוונה ניצן וטליה אסיף

3. סוכריות גומי יין הום-מייד. ממש לאחרונה סיפרנו פה על אהבתנו הגדולה והבלתי מתפשרת לסוכריות גומי יין. אז כן, נשמח למצוא שקית של הסוכריות האלה במשלוח המנות שלנו, אבל אפילו יותר מזה נשמח לדעת שהשקיעו בנו על אמת, והכינו לנו את הסוכריות האהובות האלה לבד. אז כן, צריך בשביל זה לפקוד את אחת החנויות המתמחות ולרכוש חומר מקריש בשם פקטין, אבל חוץ מזה זה באמת כלום עבודה. עשינו את זה, אז אנחנו יודעים.

>> למתכון: סוכריות גומי יין ביתיות

עוד באוכל טוב:

 

4. חטיף פופקו. אנחנו יודעים מה אתם בטח אומרים לעצמכם עכשיו: "שולחים אותנו להכין סוכריות גומי יין, אבל פופקורן הם רוצים קנוי?". אז כן, זו המציאות. אנחנו פשוט ממש ממש אוהבים פופקו, עם המתיקות העזה וטעם החמאה התעשייתי, ולא, אנחנו לא גאים בזה. אם מדגדג לכם באצבעות אתם כמובן מוזמנים לצרף לנו גם את אחד הפופקורנים המעולים של חן שוקרון, אבל לא במקום פופקו. בנוסף.

5. שוקולד בצורת חצץ. אם אתם כבר בחנויות הממתקים של לווינסקי, עשו טובה ורכשו גם שקית של חצץ צבעוני משוקולד. אמנם לא מדובר בשוקולד הכי איכותי בארץ, אבל זה פשוט כל כך יפה ומגניב, שאנחנו מוכנים להתפשר. למתעצלים, אפשר להזמין את השוקולד בחנויות גאדג'טים באינטרנט.

מרשמלו תותים פרווה (צילום: בני גם זו לטובה, אוכל טוב)
מרשמלו ביתי. זה לא צבע מאכל, זה תות! | צילום: בני גם זו לטובה, אוכל טוב

6. מרשמלו תותים ביתי. לא יודעים אם יצא לכם להיווכח בזה, אבל מרשמלו שמכינים לבד הוא ממש ממש לא כמו מרשמלו שקונים. הוא בשרני יותר, עדין יותר, וכמובן שגם טעים יותר. אנחנו ממליצים על המתכון הזה, של נטלי לוין, שמשלב גם תותים, ומבטיח ממתק ורוד בלי התערבות של שום צבע מאכל.

>> למתכון: מרשמלו תותים

כדורי נוטלה וסוכריות קופצות (צילום: אסתי רותם, אוכל טוב)
כדורי שוקולד עם סוכריות קופצות. הברקה! | צילום: אסתי רותם, אוכל טוב

7. כדורי שוקולד עם סוכריות קופצות. את המתכון הזה קיבלנו מאסתי ידידיה לפני שנה, ומיד רצנו איתו למטבח. נראה לנו לא הגיוני שכל כך קל להכין ממתק כזה מדליק. באותו אחר צהריים נפל דבר - הבנו שלפעמים לא צריך לעבוד קשה, צריך רק רעיון אחד קטן וממש ממש טוב.

>> למתכון: כדורי שוקולד עם סוכריות קופצות

בייגלה בשוקולד (צילום: שרית נובק - מיס פטל, אוכל טוב)
בייגלה בשוקולד. את זה ממש כל אחד יכול להכין | צילום: שרית נובק - מיס פטל, אוכל טוב

8. בייגלה עם שוקולד. אם היינו סומכים על היכולות שלכם במטבח, כנראה היינו מזמינים את משלוח המנות הזה, של מיס פטל. ככה, כמו שהוא. אבל מה לעשות שאנחנו לא סומכים עליכם (זה בסדר, גם אנחנו בחיים לא היינו מציליחים לעשות את זה כל כך יפה ומושקע). לכן אנחנו שולחים אתכם למתכון אחר של אותה מיס פטל, שקצת יותר מותאם ליכולות של בן התמותה הממוצע. אל תדאגו, גם זה טעים בשיגעון.

>> למתכון: בייגלה עם שוקולד

>> כל המתכונים לאוזני המן
>> כל המתכונים ומשלוחי המנות לפורים