אחרי עשרות שנים במהלכן הפך הקטשופ לממרח הכי פופולרי בעולם, ואחרי אינסוף משברים ומלחמות נגד השאריות האחרונות בבקבוק שבסופם רובנו נכנענו לכוח העליון שהשאיר את הסוף, ובכן, בסוף, נראה שאת 2017 אפשר לפתוח עם בשורה אחת משמחת במיוחד: נמצאה השיטה לסיים את בקבוקי הקטשופ עד סופם, ותאמינו או לא, מדובר בעניין מדעי לחלוטין.

ד"ר אנתוני סטיקלנד, פיזיקאי באוניברסיטה להנדסה במלבורן אוסטרליה, הציג בחודש שעבר את ממצאיו בסוגיה איך לשלוף בצורה חלקה ורכה את כל שאריות הקטשופ מבקבוק הזכוכית. הקטשופ, כך מתברר, עשוי מחלקיקים קטנים ומוצקים בדומה למשחת שיניים או צבע לקירות, וכמו שאתם יודעים נדרשים אינספור ניסיונות והמון סבלנות כדי להצליח לרוקן את הבקבוק שבו הוא מאוכסן. לשמחתנו, ד"ר סטיקלנד ישב, ניסה, חקר ובדק, וכעת הוא מציג תהליך פשוט, בן שלושה שלבים בלבד, שאמור להפוך את החיים שלכם לאדומים משמחה. 


1. נערו היטב את הבקבוק

נכון, אנחנו לא מגלים לכם את אמריקה, אבל זרמו איתנו ותתחילו בניעור חזק ואחיד של הבקבוק. חשוב מאוד לנער את הבקבוק כשהוא סגור בפקק - הניעור הרציני יגרום לכל החלקיקים להתאחד ולהתפזר בצורה אחידה בתוך הבקבוק.

2. הטו את הבקבוק הסגור לכיוון הרצפה ו"שקשקו" אותו היטב כלפי מטה מספר פעמים

הפעולה הפשוטה הזו אמורה לדרבן את הקטשופ לזוז כלפי פתח הבקבוק ולגרום לו להתרכז שם בצורה אחידה. זהו, אתם כמעט שם. מתרגשים?

3. פתחו את הפקק, הטו וכוונו היטב את הבקבוק לצלחת

אחרי שפתחתם את הפקק מגיע החלק הקשה: הטו את הבקבוק בזווית של 45 מעלות, כוונו אותו לכיוון צלחת הצ'יפס או ההמבורגר שלכם והקפידו לשמור על יד אחת שאוחזת היטב בצוואר הבקבוק והשנייה בבסיסו. תנו לבקבוק מספר מכות בבסיסו שיעודדו את הקטשופ לזרום החוצה. הטו את הבקבוק יותר ויותר עם זרימת הקטשופ, ואם יש צורך להפעיל קצת כוח, אל תתביישו.

זהו, כנראה שהצלחתם. נכון, השיטה הזו תקפה לבקבוקי הזכוכית שניתן למצוא בעיקר במדינות שהן לא ישראל, אבל היא תופסת גם על בקבוקים של צ'ילי מתוק או סילאן. אם הממצאים האלה לא הצליחו לרגש אתכם במיוחד, נסכם ונגיד שעצם ההחלטה של יצרניות הקטשופ למכור אותו בבקבוק היא שגויה מלכתחילה, וכנראה שזו הסיבה שאצלנו תמצאו אותו בעיקר בבקבוקים לחיצים. מכירים שיטה טובה יותר משל הדוקטור? נשמח לקרוא עליה בטוקבקים הזועמים שלכם.

>> לעוד סיפורים הזויים מרחבי העולם