נכון נדמה שבכל קינוח שאכלתם לאחרונה השתרבבו להם פנימה פירורי מלח? הטרנד של שילוב מתוק ומלוח מסרב לחלוף, אבל כשחושבים על זה - הוא היה פה מאז ומעולם, ובעיקר ליווה את ילדותנו בצורת השילוב האלמותי של קולה ובמבה. מה הולך יותר טוב מחופן במבות צהובות ביד אחת, ובשנייה כוס קולה קרה וחגיגית? אל תענו, זה היה רק כדי להדגיש עד כמה השילוב בין מתוק ומלוח טבעי הוא אינסטינקטיבי ומענג, ויעידו על כך כל סוגי השוקולד מעוטרי המלח בעולם.

ובכן, יצא שנחשפנו לסרטון שגירה אותנו בצורה בלתי רגילה: בקבוקי זכוכית קרים של קוקה קולה (ידוע שהקולה הכי טעימה היא זאת שבבקבוק זכוכית), שאליהם הוכנס חופן של בוטנים מלוחים. מאחורי המסורת המסקרנת, שמקורותיה בדרום ארצות הברית (מולדת הקולה) בשנות ה-20 של המאה הקודמת, עומדות כמה תיאוריות אפשריות; האחת היא שהפועלים היו מוסיפים את הבוטנים שלהם ישירות לקולה הקרה כי הידיים שלהם היו מלוכלכות, והמזיגה קיצרה את שלב הפשפוש בשקיק הבוטנים עם ידיים מטונפות. תיאוריה נוספת גורסת כי המנהג נועד כדי שהיד שלא אוחזת בבקבוק הקולה תישאר פנויה כדי להחזיק סיגריה או פשוט להמשיך בעבודה, מה שהיא לא הייתה.

קולה ובוטנים (צילום: ניצן לנגר, אוכל טוב)
הקולה חייבת להיות קרה כקרח | צילום: ניצן לנגר, אוכל טוב

מסורת או לא מסורת, בתור עם הבמבה החלטנו לרכוש קולה ובוטנים ולטעום בעצמנו. לפי מקורותינו, ההגשה האידיאלית היא בוטנים מלוחים וקולה בבקבוק זכוכית (למרות שגם פחיות ובקבוקי פלסטיק הולכים). קרענו את שקית הבוטנים ושפכנו חופן בינוני לתוך הבקבוק. לקחנו בזהירות שלוק – ומה נגיד? היה טעים. קל להבין מדוע השילוב הזה פופולרי, קולה קרה כקרח היא תענוג בפני עצמו, הבוטנים לא גורעים מטעם הקולה והיא בתמורה לא גורעת מהם. הם נותרו קראנצ'יים ומלוחים וכל החוויה הזכירה אכילת בוטנים שמלווה בשלוק קולה. ממש כמו שאתם מדמיינים. לא חידוש היסטרי, אבל בהחלט שילוב סימפטי וידידותי. האם הוא מצדיק את הקלוריות? לא.

קולה ובוטנים (צילום: ניצן לנגר, אוכל טוב)
השתמשנו ביד אחת, כמיטב המסורת | צילום: ניצן לנגר, אוכל טוב

קולה ובוטנים (צילום: ניצן לנגר, אוכל טוב)
מרחוק זה נראה מוזר | צילום: ניצן לנגר, אוכל טוב

מה שכן – הדבר הזה צריך להגיע עם אזהרת חנק. בגלל הטיית הבקבוק נוצרת זווית שעלולה להיות קטלנית, ואפשר להיחנק די בקלות מהטקס הזה. אנחנו היינו זהירים מאוד וכל מי שראה אותנו מסתובבים במערכת עם הבקבוק והתוספת המיוחדת בתוכו הביע דאגה לגרונותינו.

Mixing salted peanuts into Coca-Cola. Who knew this was a thing? Honestly, not that bad. Having fun at the Mother's Day BBQ. Be nice to your mom and make her laugh. #FunWithFriends #SouthernCoke #CokeAndPeanuts #PeanutsInCoke #TryThis #PeanutCokeChallenge @bethras26 @k.rasmussen_2 @erictheredmma @serenasl @petitlapinluv @cocacola

A post shared by Patrick Rasmussen (@p.rasmussen2) on

#Snack am Abend: #Coke mit gesalzenen Erdnüssen #lecker . Ich weiß, man soll keine #cokezero benutzen, aber mir schmeckt es trotzdem

A post shared by WW Jule (@wwjule) on

#first spur of the moment mini road trip with my #love. #peanutsincoke

A post shared by Theresa Lesenski (@lesenskit) on

בשורה התחתונה, עם כל אהבתנו לחטיפים, משקאות ושילובים אמריקאיים מנחמים ומושחתים, נראה שניסיון השילוב הספציפי הזה היה הראשון והאחרון.