את הקינוח הבא אני לא כל כך אוהבת שיש לי במקרר. הזמינות שלו גורמת לכל אחד מבני המשפחה לפתוח את המקרר אחת לכמה דקות ולשלוף משם קובייה מתוקה. זה מסוג הקינוחים שמאוד קל להכין והוא אהוב גם על גדולים וגם על קטנים. יש בו את השילוב המושלם של שוקולד וקוקוס ממותק, ומכיוון שההכנה שלו פשוטה ואינה כרוכה באפייה, ניתן להכין אותו עם הילדים.

ריבועי שוקולד וקוקוס ללא אפייה - הביסקוויטים (צילום: חן שוקרון, אוכל טוב)
בשלב הראשון, ממש כמו בכדורי שוקולד: שוברים ביסקוויטים | צילום: חן שוקרון, אוכל טוב

הבסיס מורכב משברים גסים של ביסקוויטים ומתערובת של שוקולד, חמאה וחלב. את הביסקוויטים מרסקים בשיטה הידועה מהכנת כדורי שוקולד – מכניסים לשקית אטומה ובעזרת מערוך מרסקים. כדאי לשים לב שלא נוצרים ממש פירורים אלא שברים די גדולים. מערבבים היטב יחד עם שוקולד, חמאה וחלב מומסים. מעבירים לתבנית ומהדקים היטב. שומרים בקירור עד שהתערובת מתקשה מעט ומתייצבת.

ריבועי שוקולד וקוקוס ללא אפייה - ביסקוויט ושוקולד (צילום: חן שוקרון, אוכל טוב)
השכבה הראשונה: שוקולד, ביסקוויטים, חלב וחמאה | צילום: חן שוקרון, אוכל טוב

כשהבסיס התייצב מכינים את שכבת הקוקוס – מערבבים בקערה קוקוס טחון וחלב מרוכז. מעבירים את תערובת הקוקוס אל מעל הבסיס ומהדקים היטב בשכבה אחידה. שומרים בקירור בזמן שמכינים את ציפוי הגאנאש.

ריבועי שוקולד וקוקוס ללא אפייה - תערובת הקוקוס (צילום: חן שוקרון, אוכל טוב)
מכינים את שכבת הקוקוס (זה בסך הכל ערבוב קצר) | צילום: חן שוקרון, אוכל טוב
ריבועי שוקולד וקוקוס ללא אפייה - הקוקוס בתבנית (צילום: חן שוקרון, אוכל טוב)
ומשטחים בתבנית | צילום: חן שוקרון, אוכל טוב

להכנת הגאנאש: מניחים את השוקולד בקערה חסינת חום, מביאים את השמנת לרתיחה ויוצקים על השוקולד. ממתינים דקה-שתיים. מערבבים היטב עד לקבלת תערובת חלקה ונוזלית. מקררים מעט ויוצקים על העוגה. מטים את העוגה כך שהגאנאש יכסה אותה באופן אחיד. מעבירים לקירור עד שהשוקולד מתייצב, כ-4 שעות. מוציאים מהקירור, חותכים לקוביות קטנות ומגישים.

ריבועי שוקולד וקוקוס ללא אפייה - גאנאש (צילום: חן שוקרון, אוכל טוב)
הגאנאש. כולה שוקולד ושמנת מתוקה | צילום: חן שוקרון, אוכל טוב
ריבועי שוקולד וקוקוס ללא אפייה - מוכנים (צילום: חן שוקרון, אוכל טוב)
ריבועי שוקולד וקוקוס. בעוד 3 דקות הצלחת תהיה ריקה | צילום: חן שוקרון, אוכל טוב

ריבועי שוקולד וקוקוס ללא אפייה

לתבנית מרובעת בגודל 24X24 ס"מ:

לשכבת הבסיס:
200 גרם שוקולד מריר בקוביות או מטבעות
100 גרם חמאה
1 כוס (240 מ"ל) חלב
400 גרם ביסקוויטים

לשכבת הקוקוס:
3 כוסות (200 גרם) קוקוס טחון
1 פחית (כ-400 גרם) חלב ממותק

לציפוי השוקולד:
200 גרם שוקולד מריר שבור לקוביות או במטבעות
1 מיכל (250 מ"ל) שמנת מתוקה

אופן ההכנה:

1. שכבת הבסיס: מניחים את קוביות/מטבעות השוקולד יחד עם החמאה והחלב בקערה חסינת חום ומחממים במיקרוגל. מערבבים היטב עד להמסה מלאה של השוקולד והחמאה ועד לקבלת תערובת חלקה.

2. מעבירים את הביסקוויטים לשקית אטומה. בעזרת מערוך מועכים אותם קלות על מנת לקבל שברי ביסקוויטים. כדאי לשים לב שלא נוצרים ממש פירורים אלא שברים די גדולים.

3. מעבירים את שברי הביסקוויטים לקערה עם תערובת השוקולד ומערבבים היטב עד לציפוי מלא של הביסקוויטים. מעבירים את התערובת לתבנית מרופדת בנייר אפייה (לחילוץ קל) ומהדקים היטב לבסיס בשכבה אחידה. מעבירים לקירור להתייצבות למשך שעה לפחות.

4. כששכבת הבסיס יציבה מכינים את שכבת הקוקוס: מערבבים יחד את הקוקוס הטחון והחלב הממותק עד לקבלת תערובת לחה. מעבירים לתבנית ומהדקים היטב בעזרת החלק האחורי של כף לשכבה אחידה. מעבירים לקירור בזמן שמכינים את הציפוי.

5. ציפוי השוקולד: מניחים את השוקולד בקערה חסינת חום. מביאים את השמנת המתוקה לרתיחה. מסירים מהאש ומיד יוצקים על השוקולד. מניחים לדקה-שתיים. מערבבים היטב עד להמסה מלאה של השוקולד ולקבלת תערובת חלקה. מצננים מעט. יוצקים את ציפוי השוקולד על שכבת הקוקוס, ומטים את העוגה כך שהשוקולד יצפה את כולה באופן אחיד. מעבירים לקירור להתייצבות ל-4 שעות לפחות.

6. מוציאים מהמקרר וחותכים לקוביות קטנות. העוגה נשמרת עוד 4 ימים נוספים בקירור.

בקרו בבלוג של חן - מתוקים שלי

הכנתם? ספרו לנו איך יצא!

>> בשבוע שעבר הכנו קינוחי קדאיף אישיים
>> והנה כריכוני שוקולד קטנטנים ומקסימים שאפשר להכין עם הילדים