את הפרק הזה ואת הפרקים הקודמים של הפודקאסט שלנו אפשר למצוא באוכל טוב, באפל ובספוטיפיי.

השבוע בחרנו להקדיש את "פה גדול" לאחת מארוחות הבוקר הכי טובות שיש הלא היא הפרנץ' טוסט -  המנה שכולנו מכינים בבית ולעולם לא מצליחים להגיע לתוצאה מרהיבה כמו זאת שמגישים במסעדות. כדי לפתור את הסוגיה הזאת ולהתמקצע בהכנת הלחם (או חלה. או בריוש) המטוגן כמו שצריך הזמנו לאולפן את השף ברק אהרוני, מי שהכין במסעדה שבמלון נורמן היוקרתי בתל אביב את אחת ממנות הפרנץ' טוסט הכי טובות בישראל, והסכים לחלוק איתנו את כל סודות ההכנה שניתנים ליישום גם במטבח הביתי.

פרנץ' טוסט ברק אהרוני  (צילום: ריטה גולדשטיין, אוכל טוב)
פרנץ' טוסט ברק אהרוני | צילום: ריטה גולדשטיין, אוכל טוב

את הטיפים המלאים, כמו גם המלצות למקומות שיגישו לכם את הפרנץ' טוסט המוצלח ביותר, תוכלו לקבל בפודקאסט. בינתיים קבלו טעימה:

* חמאה. פרנץ' טוסט טוב מצריך שימוש בהרבה מאוד חמאה. כמה הרבה? כ-100 גרם למנה אחת (!). אנחנו יודעים שמדובר בכמות שערורייתית, ובכל זאת חושבים שהפעם כדאי ללכת על זה. אם כבר אז כבר.

* לחם יבש? אומנם השם של המנה בצרפתית הוא לחם אבוד, אבל בהרבה מסעדות מכינים את הפרנץ' טוסט לא משאריות של לחם ישן אלא מלחם שנאפה במיוחד, ועוד כזה שמבוסס גם הוא על המון חמאה כמו בריוש או פאן דה מי. אתם כמובן מוזמנים להמשיך להשתמש בשאריות החלה מאתמול, אנחנו יודעים שהיא עושה את העבודה.

* העובי. עובי הפרוסה הוא אחת הסוגיות המרכזיות בהכנת פרנץ' טוסט. אז אנחנו לא מצפים שתעמדו עם סרגל, רק מספרים לכם שאצל ברק אהרוני בנורמן הקפידו על עובי של 3 ס"מ, אחרי שמצאו שהוא האידיאלי לספיגת הקומבינציה הנוזלית מחד ולפיתוח הקראסט המשגע מאידך.

רוצים להכין את הפרנץ' טוסט של מלון נורמן בבית? האזינו לפרק המלא.