חלת דבש של סושי סמבה

חלה היא מסוג המאפים שבגללם מחכים לערב שישי בקוצר רוח. הנה לפניכם שדרוג פשוט של הקלאסיקה שיעשה לכם נעים בבטן בראש השנה, אבל לא תוכלו להתאפק ותכינו אותו גם בימים אחרים.

מתכון: חלת דבש

עוגת דבש-תפוזים עשירה - מתאימה לחולי צליאק

שילוב מושלם בין דבש לתפוזים, בעוגה שכדאי להגיש עם רסק תפוחים. מדובר במאפה מתוק וטעים, שגם בעלי רגישות לגלוטן יכולים ליהנות ממנו. מתכון מתוך הבלוג קולינריא.

מתכון: עוגת דבש-תפוזים עשירה

עוגת דבש בתאנים וסנגריה של רולדין

רגע לפני שהקיץ נגמר רשמית, יש לכם הזדמנות אחרונה ליהנות מעוגה בניחוח ספרדי. לא רק שהיא מתאימה בוּל לראש השנה, היא גם נותנת תחושה של ישיבה על חוף הים עם דרינק קר ומרענן ביד.

מתכון: עוגת דבש בתנאים וסנגריה

עוגת דבש ולחם דבש של רולדין (צילום: דן לב, רולדין)
עוגת דבש עם תאנים בסנגריה | צילום: דן לב, רולדין

עוגת דבש עם תפוחי עץ של רולדין

למה להסתפק בתפוח בדבש, כשאפשר ליהנות בקלות מבצק מושלם עם דבש ותפוחי עץ? ההכנה הכי פשוטה בעולם, אבל סידור פלחי התפוחים על העוגה הופך אותה לתוצר כפיים שתתגאו לשים על שולחן החג.

מתכון: עוגת דבש עם תפוחי עץ

מאפינס דבש

הפתרון המושלם למי שרוצים לאכול בחג מבלי שהמצפון שלהם ייסר אותם יותר מדי. הרי המאפינס כל כך קטנים וחמודים, שאף אחד לא מצפה מכם באמת לשבוע רק מאחד או שניים.

מתכון: מאפינס דבש

מאפינס דבש של אורית מורן יריד האוכל (יח``צ: דן לב,  יחסי ציבור )
נראים כה קטנים ולא מזיקים. מאפינס תפוחים | יח``צ: דן לב, יחסי ציבור

עוגת דבש ותפוחים של אספרסו בר

הגדולה של מרבית עוגות הדבש היא שהן בחושות (ובמלים אחרות: קלות להכנה). הן לא דורשות התעסקות מיותרת עם בצקים שזקוקים לתפיחה, קירור או אפייה מראש. עקב האכילס שלהן הוא העובדה שאם לא נזהרים הן עלולות לצאת יבשות מדי או משעממות מדי. בעוגה הזו אין סיכוי לאף אחד מהשניים. העוגה נימוחה ועסיסית, בעוד שחתיכות התפוחים בפנים מוסיפות עניין ומרקם.

מתכון: עוגת דבש ותפוחים

עוגת דבש לייט של שומרי משקל

לא פשוט בכלל להיות אדם שמנסה לשמור על הגזרה בחברה שמאביסה את עצמה לדעת, ועוד נהנית מזה. זה נכון לגבי כל החגים היהודיים אבל במיוחד לגבי ראש השנה, שאחד מכוכביו העיקריים הוא הדבש (64 קלוריות לכפית!). העוגה שלפניכם נהגתה לטובת מי שסופרים נקודות, ביסים או קלוריות – כי גם להם מגיע לפתוח את השנה החדשה עם טעם מתוק בפה.

מתכון: עוגת דבש לייט (שומרי משקל)

למתחם המלא של מתכוני ראש השנה