ארגון לקט ישראל, ארגון גג המתמחה בהצלת מזון וחלוקתו לנזקקים בכל רחבי הארץ, מזמין את הציבור הרחב להצטרף לפעילות קטיף פירות הדר בט"ו בשבט, ביום שישי בבוקר, ה-10.1 בשדות קבוצת שילר ליד רחובות. כל הפירות שייקטפו יחולקו ללא תמורה למשפחות נזקקים בכל רחבי הארץ.  זה הזמן להגיע עם כל בני המשפחה, להפשיל שרוולים ובמאמץ משותף להתחבר לאדמה ולקטוף יבול פירות טרי שיסייע למשפחות קשות יום בכל הארץ.

איזון והרמוניה בטבע – זה בידיים שלנו

כאשר 30-50 אחוז מהמזון בישראל בכל שרשרת הייצור והשיווק מגיע לפח בשל מגוון סיבות כלכליות ולוגיסטיות, הפגיעה בטבע היא כפולה – מחד אנו משקיעים הרבה מאוד אנרגיה מיותרת במזון מצוין שמגיע בסופו של דבר לפח, ומאידך מושקעות עוד אנרגיות רבות בתהליך ההשמדה וההטמנה שלו. כאן לקט ישראל נכנס לתמונה, וכאשר מציינים לקט ישראל המשמעות היא כל אחד מכם – מדוע? מאוד פשוט, כי עבודת הצלת המזון נעשית על ידי מתנדבים מכל הארץ. מתנדבים שמגיעים לקטוף פירות וירקות, מתנדבים שמגיעים בלילה לבתי קפה ומתחמי אוכל כשהמשמרת נגמרת ואוספים את כל המזון העודף, מתנדבים שמגיעים למרכז הלוגיסטי למיין את הפירות והירקות שקטפנו מחקלאים כדי לוודא שמיטב מגיע לנזקקים, מתנדבים שמגיעים לאולם האירועים בתום אירוע נוסף לאסוף את כל המזון שנותר בתנורים. בזכות המתנדבים זה קורה כל יום, כל השנה. כך, בכוחות משותפים אנו נציל השנה 11,000 טונות של מזון מכל הסוגים, מזון שמידי שבוע מגיע ל-140,000 נזקקים בכל רחבי הארץ.

אין תמונה
הצטרפו אלינו לקטיף!

עתה, כשאנו מציינים את ט"ו בשבט, זמן לחיבור לאדמה למשאבים היקרים שסובבים אותנו, זה הזמן להצטרף למאמץ להגיע לקטוף פירות הדר יחד עם כל המשפחה למען הקהילה.

ההשתתפות איננה כרוכה בתשלום.

>> בואו להשתתף בקטיף!

>> מתכונים זולים ומהירים