איך מכינים תפוח אדמה אפוי? תכלס, התשובה היא: אופים תפוח אדמה. תעשו את זה ולבטח תקבלו תפוח אדמה אפוי, ויותר מזה - רוב הסיכויים שהוא אפילו יהיה טעים! אנחנו כאן בשביל הניואנסים שיגרמו לתפוד האפוי שלכם לא להיות סתם טעים אלא לשמור על פריכות מקסימה מבחוץ ובשרניות אוורירית מבפנים, בדיוק כמו שאנחנו מצפים מהתפוד האפוי המושלם לעשות.

אז איך עושים את זה? זאת התשובה של allrecipes:

זמן עבודה: דקה.

זמן אפייה: שעה וחצי.

זמן כולל: 1:31.

איך מכינים תפוחי אדמה אפויים?

1. מחממים תנור ומנקים את תפוחי האדמה.

לפני הכל מחממים תנור ל-150 מעלות, ומקרצפים טוב טוב את תפוחי האדמה המיועדים, כי הם עומדים להישאר עם הקליפה.

2. מחוררים.

מחוררים כל תפוד במזלג כדי לאפשר לאדים לצאת במהלך האפייה.

3. משמנים ומתבלים.

מורחים את תפוחי האדמה בשמן זית (אפשר בידיים ואפשר לנער את כל התפודים יחד בשקית עם שמן ולא להתלכלך). מתבלים במלח, וממשיכים לשלב האפייה.

4. אופים את תפוחי האדמה.

כמה זמן? בין 50 דקות לשעה וחצי, עד שהם רכים. זה כמובן תלוי בגודל שלהם - תפודים קטנים יהיו מוכנים כבר אחרי 50 דקות. איך יודעים? נועצים מזלג, אם הוא נכנס בקלות - מוכן.

5. חוצים, מתבלים, זוללים.

זהו, עכשיו כל מה שנשאר זה לחצות את תפוחי האדמה, לאוורר מעט את חלקם הפנימי ולהוסיף מה שרוצים (אם רוצים): מלח, פלפל שחור, חמאה, גבינה, שמנת חמוצה (עם או בלי עירית), איש איש וטעמו. ההמלצה שלנו - נסו אותם רק עם מלח. יכול להיות שלא תרצו מעבר לזה.

תפוח אדמה אפוי בדיוק כמו שצריך (צילום: Ivan Danik, ShutterStock)
הם רק נראים תמימים | צילום: Ivan Danik, ShutterStock

איך מחממים מחדש תפוחי אדמה אפויים?

סביר שלא תגיעו למצב הזה, כי התפודים האלה כל כך טעימים שהנטייה הטבעית היא לחסל אותם עד תום. לא חיסלתם? שמרו אותם בקופסה אטומה (או תבנית מכוסה נייר כסף) במקרר, ובבוא העת חממו ב-180 מעלות 15-20 דקות. אין לכם 20 דקות? כסו את התפודים בנייר מגבת לח וחממו 2-3 דקות במיקרו.