להכין תפודים בתנור זה בגדול ללכת על בטוח. בשביל לפשל עם כזה ג'וקר צריך חוסר כשרון נדיר. עכשיו, כמובן שיש תיבולים שונים, תוספות כאלה ואחרות ואפילו שיטת טבילה במי קרח (להסרת עודפי העמילן - מה שמבטיח קריספיות משגעת). אבל השיטה שאנחנו מדברים עליה כאן אפילו פשוטה מזה ודורשת משהו שכנראה יש לכם בבית: ביצים. ליתר דיוק, חלבונים.

חלבונים מוקצפים (צילום: shutterstock)
חלבונים מוקצפים קלות | צילום: shutterstock

חלבונים אולי הכרחיים להכנת מנות מתוקות מסוימות כמו מוסים, מרנג, מקרונים וכו' ואפילו תורמים למרקם של קוקטיילים מפונפנים, והנה - מתברר שהם יכולים לעשות פלאים גם למנת תפודים צלויים. כל מה שצריך לעשות זה להפריד 2 חלבונים, לטרוף אותם היטב ולצפות את התפודים - שייצאו אקסטרה קראנצ'יים.

חשוב לדעת

לטענת המתכונאית שסיפקה את הטיפ, ג'וליה הולנד, רצוי להשתמש בזני תפודים קטנים, ככה שניתן לנקות אותם היטב עם הקליפה ואז לעטוף היטב בתערובת החלבונים לתוצאה מיטבית. אם אין בהישג ידכם תפוחי אדמה קטנים (גם הסוג שנמכר בשקיות להכנב במיקרו תופס) - כמובן שאפשר גם לחתוך את תפוחי האדמה לפלחים, קוביות או כל צורה שאוהבים אצלכם - לפצות ולאפות. זמן האפייה משתנה בהתאם לגודל וסוג התפוד, אבל לרוב המינימום של האפייה זה כ-35 דקות לקבלת תפודים אפויים.

תפוחי אדמה הום פרייז (צילום: Olexiy Bayev, Shutterstock)
תפוחי אדמה הום פרייז | צילום: Olexiy Bayev, Shutterstock

מעבר לפריכות, ציפוי החלבון מצוין לעוד משהו: תיבול. התערובת המעט דביקה חסרת טעם מובהק ואידיאלית ל"תפיסת" תערובות תיבול שונות, כך שאפילו אין צורך בהוספת שמן זית (או שמן אחר) לציפוי התפודים. ועוד דבר אחרון לשים אליו לב: לצלות אותם לפחות ב-220 מעלות. בהצלחה!

תפוחי אדמה בתנור (צילום: robynmac, Istock)
תפוחי אדמה בתנור | צילום: robynmac, Istock