חסה זה מצרך בסיסי, מלכת הסלטים ונסיכת הכריכים, עם עליה הירוקים, הבהירים והפריכים. אבל את התופעה הבאה והמבאסת כולנו מכירים: עלי החסה שקנינו אתמול הופכים במקרר שלנו היום לחומים, מדובללים, או במילה אחת: רקובים. לא משנה אם אנחנו הולכים על אייסברג, רומית או בכלל ערבית – זה קורה לכולן, לאלה שמגיעות בקופסאות פלסטיק, מופרדות לעלים, לאלה שמגיעות בשקיות ייעודיות עם חורים קטנטנים לאוורור וגם לאלה שפשוט מגיעות ככה כמו שהן.

אז מסתבר שיש פתרון לצרה הזו, מצאנו אותו באתר mentalfloss והוא הכי לא אינטואיטיבי שיש, אבל כשמעמיקים זה דווקא נשמע הגיוני, אז הישארו עמנו, כמו שאומרים.

אז ככה: מסתבר שהדרך הכי טובה למנוע מעלי החסה להפוך לנבולים וחומים היא להניח אותם על מצע של נייר מגבת לח. נכון, זה נשמע לא הגיוני, כי נדמה לנו שלחות היא זו שגורמת לעלים להרקיב מלכתחילה, אבל מסתבר שלא כך הדבר. עלי החסה זקוקים לשני דברים כדי להישאר ירוקים לאורך זמן: הראשון הוא אוויר, והשני, בטח כבר ניחשתם – לחות, כך שלמעשה את מצע נייר המגבת הלח צריך להניח בקערה או מיכל פתוח ורחב, שיאפשר זרימת אוויר.

אם החסה שלכם מגיעה בשלמותה או ארוזה, כדאי להוציא אותה ממיכל הפלסטיק, להסיר את הראש אם יש ולהפריד אותה לעלים. את העלים לשטוף ולייבש היטב (רצוי במכשיר ייבוש), השטיפה לא רק תעניק לחסה לחות אלא גם תנקה את העלים מלכלוך ובקטריות (אפשר גם להניח את העלים בקערה עם מים ולתת ללכלוך לשקוע).

אחרי שהעלים כמעט יבשים – מעבירים אותם לכלי רחב ופתוח, שבתחתיתו נייר המגבת הלח. אם תקפידו להחליף את הנייר, החסה תחזיק ירוקה ופריכה כ-5 ימים.

ניסיתם? מוזמנים לשתף אותנו בתגובות.