קופסאות שימורים - כשמן כן הן - שומרות על האוכל שלנו לאורך זמן רב, ובכל זאת - גם עליהן מודפס תאריך תפוגה כלשהו. אז נכון שסביר להניח שיום-יומיים (או אפילו חודש) לאחר תאריך התפוגה של קופסת שימורים תוכנה כנראה לא יינזק, אבל מה תגידו על 35 שנים תמימות? 

אל בנק מזון בארצות הברית (המשמש לאיסוף מזון עבור תרומות לנזקקים) הגיעה פחית שימורים של תירס בת 35 שנה. נציגת הבנק סיפרה שככל הנראה הפחית התגלגלה למחסנים שלהם בתרומה של פינוי מזווה כלשהו - למשל, אחרי מוות של אדם וניקוי המזווה שלו על ידי בני משפחתו. בתרומות מסוג זה כבר רגילים למצוא בבנק המזון מוצרים שפג תוקפם (ולזרוק אותם, כמובן) - אבל פחית שימורים בת למעלה משלושה עשורים היא תופעה נדירה אפילו אצלם. 

מאחר שאנשי הבנק לא הייתה כל כוונה לתרום את הקופסה, הם החליטו פשוט לפתוח אותה ולראות מה מסתתר בפנים. פרט למעט גז שנפלט בזמן פתיחת הפחית (ממש כמו שנשמע בפתיחת משקה מוגז) הכל נראה די נורמלי - גרגירי התירס שמרו על צבע תקין ונראו בסדר גמור. מה שלא ניתן לחוש בסרטון - הוא הריח כמובן. אותה נציגה אמיצה של הבנק מדווחת על ריח מתכתי חזק, ומדגישה שהיא לא ממליצה לאף אחד לאכול מזה (לא שהיינו צריכים שכנוע בנושא, אבל טוב לשמוע). 

>> מחפשים מתכונים לסוכה?

באתר The Sun שסיקר את הנושא החליטו לפנות גם לתזונאית שאישרה כי אוכל בקופסאות שימורים מחזיק מעמד זמן ארוך בהרבה מזה שמצוין על גבי האריזה, בתנאי שהקופסה לא ניזוקה ונותרה שלמה לחלוטין. לטענתה - עלולה להיות פגיעה בטעם ובאיכות המוצר, אבל הוא לא אמור להיות מסוכן לאכילה. בכל מקרה מדגישה התזונאית כי כדאי לשפוט כל מקרה לגופו על פי הצבע, המראה הכללי והריח. זה לא מדע מדויק - אבל זה בדרך כלל עובד. המלצה שלנו? אל תנסו את זה בבית - גם לא אחרי מספר שנים בודדות מרגע שהתוקף פג. אתם אוהבים את החיים שלכם לא?