אחת התמונות הכי מדוברות בפייסבוק בימים האחרונים, היא תמונה של ספגטי משופד ומבושל בתוך נקניקיות - יש לה מעל 12 אלף לייקים וכמעט 5000 שיתופים (shares). איך קרה שמתכון מצ'וקמק מצד אחד, אבל גאוני בפשטותו מצד שני קיבל כל כך הרבה לייקים? יצאנו לבדוק מהיכן התמונה הזאת נחתה עלינו.

אין תמונה
נקניקיות פסטה. איך לא חשבו על זה קודם?

התמונה הועלתה במקור על ידי בחור בשם ג'ף סרג'נט, בעמוד פייסבוק בשם "What the Fuck Should I Make For Dinner" ב-3 באוקטובר השנה. תוך פחות משבוע התמונה השיגה את אלפי הלייקים והשיתופים, וקיבלה מעל 2000 תגובות שנעו בין גועל מוחלט לקריאות כמו "הרעיון הכי טוב אי פעם!".

חיפוש מהיר של התמונה בגוגל תמונות מצא שהיא מככבת בכמעט 600 בלוגים, החל מסוף 2009 ועד לימינו. אנשים התלהבו מהתמונה, שיתפו אותה ואף העלו תמונות ביתיות של המנה. בהרבה מהבלוגים מופיעה גרסה של התמונה, שמתחתיה יש את הכיתוב Fidechichas – El Invento Del Siglo (בספרדית: פידאצ'יצ'ס – המצאת המאה). המילה פידצ'יצ'ס היא הֶלְחֵם של שתי מילים בספרדית: Fideos שהן אטריות ו- Salchichas שהן נקניקיות. לא ברור אם זו באמת המצאת המאה, אבל נראה כי הפידצ'יצ'וס הם להיט של השנתיים האחרונות בקהילה הלטינית.

האזכור הכי מוקדם של נקניקיות הספגטי, נמצא במקום הכי רחוק מארצות דוברות ספרדית - בבלוג רוסי ב-28 במרץ 2009 בפוסט ששמו: "כיצד לגרום לילד לטרוף הכל!". בפוסט מפורסמות תמונות של נקניקייה המשופדת בספגטי המעוצב בצורת קיפוד. הבלוגר הרוסי מיכנייה, כתב בפוסט כי הוא רואה בתמונות האלו סוג חדש של אומנות אוכל ומבקש מקוראיו לצלם יצירות ביתיות עם נקניקיות ולשלוח אליו. הוא המשיך לפרסם את תמונות הגולשים תחת הכותרת "הנקניקיות מכות שנית" עד מאי השנה. 

בלוגרית נוספת שלקחה את הנקניקיות והספגטי לכיוון אומנותי יותר, היא הבלוגרית הפולנייה פולה, שהפכה את המנה הזאת ליער עם יצורים מוזרים.

אין תמונה
הגרסה הפולנית הקסומה. אם לא תשחקו עם האוכל יבוא שוטר

 

נחזור אל התמונה שהתחילה את הכל. שאלנו את גל מהבלוג "פתיתים", שהיה אחד מהאנשים ששיתפו את התמונה השבוע, לפשרה: "התמונה הזאת רצה כבר כמה שנים ובכל כמה זמן היא חוזרת - המקור בטח נשחק והלך לאיבוד. אפשר לומר שזה טרנד שמסתובב ברשת והפך לנפוץ עד שאין לו בעלים".

אז את המקור שלה לא מצאנו, אבל לפחות יצאנו עם מתכון:

נקניקיות ספגטי ב-2 דרכים

המרכיבים:
1 חבילת פסטה מסוג ספגטי
1 חבילת נקניקיות
מים רותחים למילוי הסיר
מלח

אופן ההכנה:
1. חותכים את הנקניקיות לפיסות בגודל הרצוי.

2. משפדים את הספגטי אל תוך הנקניקיות, בכל דרך יצירתית שתבחרו.

3. מבשלים במים רותחים עם מלח, עד שהפסטה והנקניקיות מתרככות וטובות למאכל.

* דרך נוספת להכין את המנה, היא לבשל קודם כל את הנקניקיות עד שיתרככו מעט, ואז להמשיך באופן ההכנה הרגיל.

יש לכם שם יצירתי יותר למנה? ספרו לנו עליו בפייסבוק!

 >> הצטרפו לעמוד הפייסבוק של 'אוכל טוב' וקבלו עדכונים על בסיס יומיומי
>> אכלתם, נהניתם? עכשיו קנחו עם משהו בריא