מי שעדיין לא עלה על הקטע הגאוני של מתוק מעורבב עם מלוח באמת חייב להתעשת על עצמו, ומהר. אז אצלנו כבר אפשר לזקוף לזכות אסם את הבמבה נוגט, שעושה בדיוק את זה - מפנקת אותנו במתוק שבא אחרי המלוח ובמלוח שבא אחרי המתוק, והכל בו זמנית. בארצות הברית סוערות עכשיו הרוחות בגלל חטיף חדש, מבית ענקית חטיפי הצ'יפס lay's: חטיף תפוחי אדמה (כמו התפוצ'יפס שלנו) בציפוי שוקולד חלב.

צ'יפס מצופה שוקולד של lay's (צילום: www.fritolay.com)
צ'יפס מצופה שוקולד. אנחנו! רוצים! גם! | צילום: www.fritolay.com

עד לאחרונה, לפחות בארצות הברית, חטיפים מלוחים-מתוקים כמו צ'יפס בטעם מייפל ובייקון (שיצא תחת המותג kettle), בייגלה מצופה שוקולד וחטיפי שוקולד וחמאת בוטנים (כמו המעין-אפרופו של Bugles) נחשבו כמוצרי שוליים, שהתקשו לפלס את דרכם למיינסטרים. נכון שגם פרינגלס כבר יצאה, ממש לפני שנה, עם צ'יפס בטעמי מנטה ושוקולד לבן, פאי דלעת מתובל וסוכר וקינמון, אבל במקרה שלה היוזמה הברוכה כשלעצמה הוכתרה ככישלון. לכן מה רבה ההתרגשות כשמותג ענק ורב השפעה כמו lay's פותח את שעריו לשילוב שכזה.

ב-ABC News, רק נספר, קיבלו את המוצר בהתרגשות רבה, והתפלספו עליו בהרחבה כאן. גם באתר הדיילי מייל בחרו להקדיש אייטם שלם לצ'יפס המצופה, וגם פקחו את עינינו וגילו שהוא מצופה רק מצד אחד (חבל!).

הפריט יימכר במהדורה מוגבלת לתקופת החגים במחיר של 3 וחצי דולרים לשקית. לנו רק נשאר לקוות שהבאזז יימשך והאמריקאים ירכשו את המוצר בהמוניהם. ככה הוא יזכה להמשיך להתקיים שם, ומי יודע - אולי גם יגיע יום אחד אלינו. החברה, אגב, מייעדת את המוצר משום מה דווקא לנשים צעירות. אם זה מה שצריך, נסכים להכריז על עצמנו ככאלה.

>> ובינתיים אצלנו: קרמבו פטל ושוקולד עם קרם קוקוס טעים למות
>> ואולי בכלל הגיע הזמן לדיאטה?