סופגניות של אידלסון 10 (צילום: אנטולי מיכאלו, אידלסון 10)
המחירים נעים בין ארבעה לשבעה שקלים, תלוי במילוי | צילום: אנטולי מיכאלו, אידלסון 10
אחרי הקפה בחמישה שקלים, והכריך בחמישה שקלים, הודיע אבי כץ, בעליה של רשת "קופיקס" החדשה, כי בכוונתו למכור גם סופגניות בחמישה שקלים לקראת חג החנוכה הקרב. ברשת מבטיחים שבין המוצרים המוזלים שתציע רשת בתי הקפה המוזלת, יוצעו לא רק קפה וכריכים במחיר זה, אלא גם סופגניות רגילות במילוי ריבה או שוקולד ויכול להיות שבהמשך יוצעו מילויים נוספים. אלא שמבדיקה שערכנו עולה, כי למרות שהכותרות הדגישו את המחיר, הכביכול, זול של הסופגניה, בניגוד למחיר הקפה שהוזל ברשת משמעותית, מחיר הסופגניות ברשת לא יהיה שונה משמעותית מזה המוצע ברשתות ובקונדיטוריות אחרות ואפילו יקר יותר בהשוואה למחירים בחלק מהרשתות.

רמי לוי בעל הרשת "רמי לוי שיווק השקמה" מספר, כי כבר בימים אלה הוא מוכר סופגניות רגילות במילוי ריבה מחיר של 1.40 שקלים וסופגניות מצופות ב-2.90 שקלים ומספר שימים בודדים לפני חג החנוכה יערך מבצע ובו ימכרו סופגניות בחצי שקל בלבד. גם ברשתות השיווק 

בקונדיטוריות המובחרות לא יורדים למחירים דומים לזה של לוי אבל גם לא מציעים מחיר שונה מאוד מזה שמציע "קופיקס". בשנה שעברה הציעה קונדיטוריית ביסקוטי בבני ברק סופגנייה קלאסית ב-5 שקלים וסופגניות מיוחדות ב-8 שקלים, קונדיטוריית "קייק ארט" מכרה סופגניות במחיר של 4-6 שקלים ליחידה, רשת "לחמים" מכרו בשבעה שקלים לכל הסופגניות בטעמים שונים, וכך הן יעלו שם גם השנה.

"אין כאן בשורה צרכנית"

בסניף "מאפה נאמן" בקניון איילון התחילו בימים האחרונים למכור סופגניות במילוי ריבת תות בארבעה שקלים וסופגניות ריבת חלב בחמישה שקלים ובקרוב יחלו למכור סופגניות במחירים זהים בשאר סניפי הרשת. גם ברשת קונדיטוריות "שני" שסניפיה פזורים בצפון הארץ מוכרים סופגנייה במילוי ריבה בחמישה שקלים, סופגניות במילוי ריבת חלב ימכרו בשישה שקלים וסופגניות מיוחדות עם אלכוהול או חלבה עם שערות קאדפיף למשל - בשמונה שקלים. 

"אין פה שום דבר חדש", אומר היום מיקי שמו, בעל הקונדיטוריה "שמו" שם נמכרו בשנה שעברה סופגניות בחמישה שקלים. שמו מסביר כי המחיר שמבטיחים ברשת "קופיקס" אינו מחיר זול: "הוא לא מתחרה שלי וכשהוא מכר את הקפה בזול פרגנתי לו לחלוטין אבל כולם מוכרים סופגניות במחיר הזה, מחירי הסופגניות נעים בין 4-4.5 שקלים ל-7 שקלים. כששבעה שקלים עולות הסופגניות המיוחדות יותר. את יודעת מה? אם היית אומרת לי שהוא שם בהן שוקולד בלגי או משהו מיוחד ובלתי צפוי 'הום מיד' ומציע את זה בחמישה שקלים - הייתי אומר: 'וואלה, שיחק אותה, שווה לי', אבל פה אין בשורה". 

שוקי ארזי בעלי קונדיטוריית "מתוקה" מציין כי אצלם עדיין לא נקבעו מחירי הסופגניות הסופיים לחג החנוכה הקרוב אבל מסביר ש"בשנה שעברה מכרנו סופגנייה רגילות בחמישה שקלים עם מילויים של ריבה, חלבה  או ריבת חלב. המחירים לסופגניות מיוחדות עם מילוי מיוחד, עם סוכריות לקישוט ומקרונים מעל לדוגמא הגיעו עד שמונה שקלים".

ומה ברשת שהפכה ליריבה של קופיקס בעקבות מסיבת העיתונאים של רני רהב? ברולדין מוסרים לנו שהם עדיין לא קבעו את המחירים הסופיים לסופגניות השנה. בכל מקרה, בשנה שעברה נעו מחירי הסופגניות ברשת בין 4.5 שקלים לסופגניה רגילה ל-8 שקלים לסופגניות מיוחדות.