באתר TheKitchn אהובנו פרסמו השבוע טיפ, יד ראשונה משף מוכר, שהדהים אותנו: מסתבר שהדרך לביצת עין מושלמת, עם חלמון במרקם חצי נוזלי חצי מוצק (ויש שאפילו יאמרו – פודינגי!) עוברת בפריזר. למה אנחנו מתכוונים? בדיוק לזה: ההמלצה היא להקפיא את הביצים בקליפתן למינימום של 48 שעות, ואז לתת להן להפשיר במקרר למשך הלילה. החלבון יפשיר וייטגן בדיוק כמו שאתם רגילים, אבל החלמון? החלמון זה כבר סיפור אחר: הוא יקבל מרקם של מעין ג'ל, ויש שהגדירו את מצב הצבירה הזה כ"חמאת חלמון". תודו שזה נשמע לא רע.

אבל רגע, יש גם סיכונים שצריך לקחת בחשבון: הביצים עלולות להיסדק גם בשלב ההקפאה וגם בשלב ההפשרה. רצוי להניח את כל הביצים בכלי כדי להימנע מבלגן של ביצים במקפיא שלכם, אבל אם אתם עדיין חוששים – יש לנו פתרון ביניים: אפשר לטרוף את הביצים בקערה ואז להעביר למגש של קוביות קרח. לא תקבלו ביצת עין מין הסתם, וגם לא את מלא אפקט הג'ל המובטח, אבל יודעי דבר מספרים שבכל זאת תיהנו מחביתה או מקושקשת במרקם משופר.

מי שמעוניין לנסות את הטיפ המקורי, ישמח לשמוע שהנסיינים של האתר הקפיאו תבנית ביצים שלמה, ורק אחת מהן נסדקה בתהליך ההקפאה ונזרקה לפח. האחרות הפכו לביצי עין משלמות.
החלמון, כך הם מדווחים, נראה קפוא לחלוטין גם אחרי הלילה במקרר, אבל אל דאגה, הסמן שלכם הוא גם ככה החלבון: טגנו את הביצה עד שהחלבון מתגבש לשביעות רצונכם, הוסיפו קצת חמאה למחבת ותנו לשוליים להפוך לקריספיים (ולחלמון לקבל עוד קצת חום).

התוצאה היא משהו בין ביצת עין לעין הפוכה, עם חלמון קרמי אבל לא נוזלי, וכמובן – בלי להפוך את הביצה. לא נודעים מה איתכם – אבל אנחנו לגמרי הולכים לנסות את זה בבית.