אומרים שהסנדלר הולך יחף, ובמקרה שלנו, שהשף אוכל שניצל תירס מהפריזר. מי אומר? השף בעצמו: לפני כמה שבועות התלהבנו לראות ציוץ של עומר מילר (שולחן, חדר אוכל) בטוויטר, בו הוא חשף בפני העוקבים שלו את הרגליו הקולינריים המגונים. "לכל אלו שבטוחים ששפים אוכלים בבית כל היום קיפודי ים, אוייסטרים וקוויאר", כתב, "לאנצ' אצל המילרים: שניצל תירס עם צ'ילי מתוק (מדי מתוק). עוצם עיניים וחש עצמי בהוואנה".

הטוויט של עומר מילר (צילום: טוויטר, אוכל טוב)
הטוויט של עומר מילר. ממש הוואנה | צילום: טוויטר, אוכל טוב

מצאנו את הווידוי של מילר מקסים ומעורר השראה, ויצאנו לשמוע מהקולגות שלו מהו החטא הקולינרי הקטן שלהם – מה האוכל הג'אנקי ביותר שהם טורפים בבית, כשאף אחד לא רואה?

אחרי יום שלם של גורמה, רוצים קצת ג'אנק

מסתבר שלשפים הישראליים יש חולשה לפיצות. "אני אוהב לאכול פיצקיות (פיצות קטנות) ששמים בתנור ל-7 דקות", מגלה לנו שף אביב משה ממסעדת Messa, "עם תבלין שהטעם הדומיננטי שלו הוא מונוסודיום גלוטומט".

גם הקונדיטור מיקי שמו לא מתבייש להודות שהוא אדם של פיצות: "אני תמיד דואג שיהיו אצלי במקפיא תחתיות בצק שהכנתי, ואז ביחד עם הבנות אנחנו מכינים רוטב עגבניות, מפזרים פירורי גבינה ועוד תוספות שונות. פיצה חמה זה בהחלט אחד הדברים הטעימים שיש, ולדעתי זה גם הג'אנק פוד הכי בריא".

"זה מביך משהו, אבל אני מתה על פתי בר", מספרת לנו בחיוך מלכת העוגות והקינוחים, קרין גורן. "כשאף אחד לא רואה אני אוכלת כאלה וטובלת אותן בקפה שלי". שאול בן אדרת (קימל, התרנגול הכחול), לעומתה, הולך על מלוח: הוא חולה על עוגיות עבאדי עם הרבה-הרבה מלח.

פיצה (צילום: SXC)
הטעם הדומיננטי הוא מונוסודיום גלוטומט | צילום: SXC

אקי טמורה, השף של מסעדת מינאטו היפנית שבהרצליה פיתוח, הוא נצר למשפחת סושי-שפים ידועה מטוקיו – מה שלא מפריע לו להתוודות שלפעמים קשה לו לעמוד בפני מנה עתירת שמן של שניצל מטוגן עם הרבה-הרבה צ'יפס וקטשופ.

לאיל לביא (רוקח 73, רוקח ים) יש שני חטאים – אבל יש לו הסבר טוב בשבילם. "אחרי שכל היום אני נמצא במחיצת אוכל טרי ועילי בכל אחת משלוש המסעדות שלי, אני חוזר הביתה ושם יש לי שתי אהבות שהן ממש ג'אנק: הראשונה היא כעכים מלוחים מהזן הגדול של בייגל בייגל למשל (לא הבייגלה הקטנים, אלא הגדולים), שאני פשוט לא מצליח להפסיק לאכול ברגע שאני מתחיל, והשני הוא נחשי גומי שאותם אני קונה בשביל אירועים ומסיבות של הילדים, אבל זה לפעמים רק תירוץ כי אני מתפתה ואוכל אותם בעצמי".

הקונדיטור אורן בקר הכי אוהב נקניקיות מרגז באמצע הלילה, ורצוי עם טיפה חריף: "זו לא המנה הכי בריאה, אבל היא הכי מנחמת אותי", הוא אומר. לעומתו, מסתפק השף בני אשכנזי ממסעדת טורו החדשה בירושלים בפינוק לילי של פיתות עם חומוס קנוי, רוטב אריסה קנויה ומלפפונים חמוצים.

את כבודם של טובי טבחינו מציל השף ניר צוק (קורדליה, נועה), שהג'אנק שלו מגיע, לפחות, מעולם הדגנים: בבית, כשהוא לבד ולא חייב כלום לאף אחד, צוק אוכל גרעיני תירס ישר מתוך קופסת שימורים.

>> עוגיות שיבולת שועל ושוקולד צ'יפס שייסגרו לילדים את החופש כמו שצריך