מכירים את הטענה שהמבורגרים של מקדונלד'ס אינם מתקלקלים לעולם? חשבתם פעם לאתגר אותה ולנסות בעצמכם? אז מסתבר שאיש בשם דייב אלכסנדר, חקלאי מקנדה, החליט לבדוק את העניין הזה אי שם בחודש יולי של שנת 2012, והצטייד במנה של צ'יזבורגר וצ'יפס ברשת המזון המהיר. הוא אפסן את הארוחה בחדר העבודה, חיכה, חיכה ועוד קצת חיכה - ולאחרונה העלה ל-eBay את ההמבורגר האמור למכירה, כשהוא - ניחשתם נכון - נראה כמעט אותו הדבר כמו לפני שש שנים. כפי שהוא עצמו היטיב לנסח: "הטבע סירב לקחת אליו את ההמבורגר הזה".


29.90 דולר קנדיים דרש אלכסנדר עבור המונומנט, שתפחו בתוך יום אחד ל-150 דולר קנדיים (שהם כ-115 דולר אמריקאיים) - וכנראה שהסכום עוד היה עולה אלמלא מישהו ב-eBay הבחין בבעיה: מדובר במזון ללא תאריך פג תוקף (תרתי משמע), ולכן אסור למכירה באתר.

אם להיות מדויקים, הזמן כן ניכר באלמנט אחד קטנטן: הגבינה שעל ההמבורגר כהתה במהלך השנים ונעשתה חומה. דווקא הצ'יפס הוא זה שהפתיע ולא השתנה כמעט בכלל. שנה אחרי הרכישה הגדיל אלכסנדר לעשות והכין מנה מקבילה, ביתית, של צ'יזבורגר וצ'יפס. כפי שתוכלו לנחש, מזלה של הגרסה הביתית שפר עליה הרבה הרבה פחות.

אז מה אתם אומרים, הייתם עושים עכשיו טובה לאיזה המבורגר טוב?