לא לגמרי ברור איך זה קרה, אבל הקיץ שהגיע תפס את כולנו עם 5 קילו עודפים. קבוצות שומרי משקל החלו צצות סביבנו כפטריות אחרי הגשם, חלי ממן החלה לנזוף בנו בחלום וכל אותם מוצרי "סקיני", "לייט" ו"דיאט", שבימים כתיקונם לא היו זוכים מאיתנו אפילו לחצי מבט, הפכו פתאום להיות רלוונטיים באופן מצער. בדיוק באותו זמן הידפקה על דלתנו הסקיני פסטה – מעין פסטת פלאים שמכילה רק 9 קלוריות ל-100 גרם, ומבטיחה להיות הדבר הבא בתחום הפחמימות-למראית-עין.

>> בואו לפייסבוק שלנו, טעים שם

סקיני פסטה (צילום: יחסי ציבור סקיני פסטה)
סקיני פסטה. אל תדאגו, יש גם בצורת נודלס | צילום: יחסי ציבור סקיני פסטה

ואמנם, בסקיני פסטה אין קמח או גלוטן, מה שהופך אותה ידידותית לחולי צליאק, וגם לא סוכר (ולא שומן, ולא כולסטרול ולא מלח). מדובר באטריות קונג'אק בתוספת טפיוקה, שהמרכיב העיקרי בהן הוא בכלל מים (אנחנו מדברים על 98 אחוזים). האטריות מגיעות בשלוש צורות: נודלס, אורז ופסטה, שהן למעשה בדיוק אותו חומר גלם רק חתוך לאורכים שונים. גם האריזה אינה משדרת פמיליאריות, ומזכירה יותר מכשיר אדים קרים בסופרפארם מאשר משהו שאמורים לאכול: מדובר בקופסת קרטון, שבתוכה כמה שקיות קטנות אטומות בוואקום, שבתוך כל אחת מהן, הס פן תעיר, שוכנת מנה אחת בדיוק של סקיני פסטה, עטופה בנוזל עמילני. על האריזה נכתב שיש לשטוף את הפסטה היטב במים לפני השימוש, על מנת להסיר את ריח העמילן – ותנו לנו לומר לכם, זהו לא כיתוב מעורר תיאבון.

ובכל זאת, בתור השמנמנים הממושמעים שהננו – פתחתנו את שקית הפסטה וזרמנו עם ההוראות. למרבה השמחה גילינו שהסקיני אינה מצריכה אפילו בישול – אלא רק חימום במחבת.

עוד באוכל טוב:

את הטעם תחפשו ברוטב

הפסטה עצמה התגלתה כמעט צמיגית, והזכירה במרקם יותר מהכל אטריות שעועית, רק שבניגוד אליהן אין לה את הנטייה המעצבנת להסתבך בתוך עצמה, והיא נוחה ונעימה לאכילה. על טעם קשה לנו מאוד לדווח, פשוט כי אין הרבה ממנו. מדובר באטריות שהן בעיקר מרקם. את הטעם תחפשו ברוטב.

כשמדובר בפסטה כל כך מהפכנית וממועטת קלוריות, יש רק שתי אופציות: או שמדובר בגאונות או בנפילה קשה. האמינו לנו, אם היינו מגלים שהסקיני הזו זהה לפסטה מחיטת דורום, רק בלי הקלוריות – לא היה מאושר מאיתנו על הפלנטה. אז כדי לא ליצור מתח מיותר נאמר מיד: היא לא. מצד שני, נראה שגם לומר שמדובר בנפילה אי אפשר, הלא בשביל נפילה נזקק המוצר לסוג מסוים של אישיות.

את הנודלס הכנו עם ירקות מוקפצים בתיבול אסייתי, האורז הוכן כמג'דרה עם עדשים ירוקות והפסטה נוסתה בשתי גרסאות: אחת עם רוטב עגבניות ואחת עם שום ושמן זית, במינימליזם. בכל שלוש המנות הפסטה לא נרשמה ככוכבת, אלא יותר כמשתתפת בפרופיל נמוך – הרי אין לה שום טעם – ובכל זאת, שתיים מתוך השלוש היא הצליחה לצלוח באופן משביע רצון למדי. המוקפץ היה נחמד ממש, ועל אף שנותרנו רעבים אחריו בדיוק כשם שהיינו לפניו – הוא העביר לנו את הארוחה בנעימים. הפסטה ברוטב העגבניות הייתה בסדר, ואילו זו עם השום ושמן הזית סבירה מינוס. אין מה לעשות, חייבים רוטב קצת יותר דומיננטי בשביל לכסות על מהות קונג'אק-טפיוקית שכזו. המג'דרה כבר נחלה כישלון חרוץ, מאחר שבניגוד לאורז אמיתי, שהוא יציב ואיתן, ה"אורז" של הסקיני התמוסס ונעשה מימי ולא נעים, בטח יחסית לעדשים שלצדו.

סלט אטריות שעועית (צילום: אפיק גבאי, אוכל טוב)
בפועל הפסטה עצמה נראית בערך ככה (מינוס כל התוספות המגניבות, כמובן) | צילום: אפיק גבאי, אוכל טוב

שורה תחתונה: הסקיני פסטה לא מגעילה, ואלה חדשות מעולות. אם תצליחו לצלוח את האריזה הלא מזמינה ותשכילו להכין רוטב בעל נוכחות מספקת (ואם אפשר גם אחד ממלא, כי הפסטה לא ממש עושה את זה) – יש לכם אפילו סיכוי ליהנות. רק אל תצפו לטעם של פסטת דורום ולא למרקם הנגיס והמנחם שלה. ולמעשה אל תצפו בכלל – תזכרו שזה קיץ, ולכם יש 5 קילו להוריד, ואז תבינו שההקרבה היא בכל זאת לא כל כך גדולה.

הסקיני פסטה פותחה על ידי מכון אברהמסון, ונמכרת בחבילות של 200 גרם שמספיק למנה אחת. מחיר מומלץ ליחידה: 12.90 שקלים. אפשר להשיג גם באריזות חיסכון משפחתיות של 25 יחידות, במחיר 9.80 שקלים ליחידה. לפרטים נוספים ולהזמנות: 1-700-70-20-10 ובאתר האינטרנט www.skinnypasta.co.il

>> אל תהיו עצובים, יש לנו אחלה מתכונים בפחות מ-500 קלוריות