אין תמונה
עוגות החתונה החדשות. תראו את אלה, של קייטרינג פטיט פוד. קולטים את הקוטן?

כשמדברים איתנו על עוגת חתונה, רובנו עדיין חושבים על מגדל לבן של שלוש קומות בטעם וניל סינתטי, עם הרבה קרם פרווה ופרחים לבנים. בוודאי תשמחו לשמוע שכמו כל דבר בשוק החתונות הפעיל תמיד, גם עוגות החתונה הולכות ומתקדמות כל הזמן, ואפילו זוכות לטרנדים משלהן. אחרי הכל, מדובר במנה האחרונה המוגשת באירוע, וכולם רוצים שהאורחים שלהם ייצאו מהחתונה עם טעם טוב בפה. אז לטובת כל מי שעדיין תקוע בסטיגמה של קרם המרגרינה הארור – קבלו את המגמות האחרונות בתחום עוגות החתונה.

עוגת חתונה עם קאפקייקס (צילום: צילום מסך מהאתר apeswithguns.blogspot.com)
עוגה אחת, והרבה קאפקייקס | צילום: צילום מסך מהאתר apeswithguns.blogspot.com

העוגות הבומבסטיות מפנות מקום לקאפקייקס

נכון שעוגות חתונה ענקיות הן מרשימות יותר, אבל היום המגמה היא דווקא לשלב בין כמה עוגות של קומה אחת בלבד, מקסימום שתיים, ומבחר קאפקייקס מעוצבים מסביב. הפלוס הגדול בשיטה הזו הוא הגיוון: במקום להרשים את האורחים שלכם עם מונומנט שהוא לא תמיד לטעמם, אתם מציעים להם אפשרויות בחירה בטעמים שונים.

למעשה, קאפקייק או עוגה אישית הם בהחלט MUST HAVE השנה. בחלק מהאירועים העוגות האישיות גם משמשות כמתנות לאורחים: אפשר לקשט אותן עם שמות הכלה והחתן ואפילו לכתוב עליהן כמה מילות תודה.

עוגות אישיות לחתונה (צילום: צילום מסך מהאתר greenweddingshoes.com)
ואפשר בכלל לפנק את האורחים בעוגות אישיות | צילום: צילום מסך מהאתר greenweddingshoes.com

מילת המפתח: קונספט

היום, יותר מתמיד, יש הפקדה על התאמה של עוגת החתונה לנושא החתונה. מה זאת אומרת נושא, אתם שואלים? לכל חתונה יש את התמה שלה. היא יכולה להתמקד במוטיבים רומנטיים, מודרניים, כפריים או גותיים, או כל קונספט אחר שמדבר לחתן והכלה.

עוגת חתונה דיסני (צילום: צילום מסך מהאתר www.cakechooser.com)
עוגת חתונה דיסני. זה קונספט! | צילום: צילום מסך מהאתר www.cakechooser.com

בזמן האחרון, למשל, הקונספט של חתונה כפרית הופך יותר ויותר פופולרי. בחתונות כאלה מתאים להגיש לאורחים פאי תפוחים אישי, קטן ומסורתי, שיוסיף ויחבר אותם לרוח האירוע. זה פשוט, זה טעים, זה מנחם וזה חסכוני להפליא – כל מה שעוגות החתונה המסורתיות הן לא. מכיוון שבכל זאת מדובר באירוע חגיגי, אפשר להתחכם ולהגיש את המאפים באריזות אישיות עם השמות של הכלה והחתן.

פאי חתונה (צילום: צילום מסך מהאתר http://www.eventstoatdc.com)
עושים חתונה כפרית? הגישו פאי תפוחים | צילום: צילום מסך מהאתר http://www.eventstoatdc.com

פיות, גלים וסלסולים

כמו בתחום השמלות, גם בתחום עוגות החתונה הרטרו רץ חזק השנה, ובא לידי ביטוי בעיצוב עדין בסגנון שנות ה-50, עם פינות מעוגלות, שימוש בתחרות, סילואטים ואפילו קריסטלים. אלמנט נוסף שנכנס חזק לעיצוב החתונות הוא עולם הפיות. כן כן, ממש כמו בבנות המצווה: פיות, פרחים וצבעים עזים כמו סגול ופוקסיה, הנותנים טוויסט רומנטי ואפילו טיפה מיסטי. אליהן מצטרף הטרנד הקיטשי, המציג פסלונים מצחיקים וצבעוניות עזה.

עוגת חתונה דמוית תחרה (צילום: צילום מסך מהאתר somethingborrowedandblue.com)
במסגרת הרטרו - עוגת תחרה | צילום: צילום מסך מהאתר somethingborrowedandblue.com

גם הטבע מככב בעיצובים החדשים: לא משנה אם זו עוגת קומתיים או קאפקייק אישי, הקישוט הוא הרבה פעמים בצורת גלים, כוכבי ים, פנינים, צדפות וכו'. גם הצבעים במקרים אלה הם פסטליים, כמו בז' או פנינה. מגמה נוספת היא עיצוב בצבעים הדרגתיים: לא אחד או שניים אלא שלושה או ארבעה צבעים, מהבהירים ועד לכהים, או גוונים של צבע אחד.

עוגת חתונה בגוונים של ורוד (צילום: צילום מסך מהאתר www.brides.com)
ורוד, יותר ורוד, הכי ורוד! | צילום: צילום מסך מהאתר www.brides.com

מותר לצחוק על חתן וכלה

באופן כללי, אפשר לומר שהמשמעת של ציות לכללי עוגות החתונה של פעם הולכת ומתרופפת. זה בא לידי ביטוי בכל מה שפירטנו עד כאן, וגם בעוגות כמו זו שלמטה, שצוחקות על כל הקונספט, ובעיקר על החתן והכלה. הלו, זה המאה ה-21 פה.

עוגת חתונה עם חתן שמנסה לברוח (צילום: צילום מסך מהאתר thebridesideoflife.com)
לאן אתה חושב שאתה הולך? | צילום: צילום מסך מהאתר thebridesideoflife.com
>> ויש כמובן את העוגה הפסיכית הזאת
>> ואת עוגות החתונה המוטרפות האלה
>> בחזרה למציאות: עוגיות בישקוטי של אביבה פיבקו