האופן שבו אנחנו צורכים פירות וירקות הפך אבסורדי לחלוטין. מצד אחד, מעודדים אותנו לאכול חמישה סוגים של פירות וירקות ביום, די הרבה כסף מסל הקניות שלנו. ומצד שני, נזרקים בכל שנה כ-300 מיליון טונות של פירות וירקות. כל מה שאינו נראה מושלם נזרק לפח.

ירקות ופירות מכוערים (צילום: Intermarché)
לא מכוערים, עם אישיות | צילום: Intermarché

>> בואו לפייסבוק שלנו, יפה שם

האיחוד האירופאי החליט על 2014 כשנת המלחמה בזריקת המזון. אל המאבק הצטרפה רשת סופרמרקטים צרפתית בשם Intermarché, שהחליטה להחזיר למדפים את הפירות והירקות הלא מושלמים. הפירות והירקות האלו הולכים באופן רגיל להשמדה - במקום זה, קנתה אותם הרשת ישירות מהמגדלים ומיתגה אותם מחדש.

תפוז מכוער (צילום: Intermarché)
זה לא חייזר, זה תפוז | צילום: Intermarché

עוד באוכל טוב:

על המדף ניתן למצוא את התפוח המעוות, תפוח האדמה המגוחך, התפוז הכעור, הלימון הכושל, החציל המגעיל, הגזר הדו ראשי והקלמנטינה החיגרת. כל אחד מהירקות המעוותים קיבל מיתוג עם פוסטרים ומדף משלהם בסופר, עם מחיר נמוך ב-30% מהפירות והירקות ה"רגילים". זו כלכלה פשוטה המשווקים מוכרים את הפירות המכוערים במחירים זולים מה שמוריד את מחיר המוצר על המדף. הפירות והירקות הכעורים, אגב, נחטפו מהמדפים.

המהלך קיבל הד חיובי ברשתות החברתיות בקרב הקהל הצרפתי וכך גם בעיתונות הכתובה ובטלוויזיה. בזכות הקמפיין הזה המאבק נגד בזבוז אוכל קיבל דחיפה משמעותית. 

(מקור)