רפי כהן (צילום: חדשות 2)
פונה מדירתו בעזרת שוטרים שהוזעקו למקום | צילום: חדשות 2

השף רפי כהן, הבעלים של מסעדת רפאל פונה היום מביתו על ידי שוטרים שהוזעקו לביתו. בחודש שעבר סגר כהן את המסעדה שברשותו למשך כשבוע בשל אי סדרים כספיים, שלטענתו גילה במסעדה. על פי הידוע, כוחות משטרה הוזעקו לדירתו בתל אביב בעקבות קריאה והוא פונה מביתו בסיוע השוטרים.

כהן אמר יום לאחר סגירת המסעדה בראיון ל-mako, "קיבלתי דוחות רשמיים מזויפים מחברת המיחשוב שלנו. כבר לפני חודש וחצי גיליתי חוסרים קיצוניים בכספים. בהתחלה שינו לי את כל מבנה המערכת הממוחשבת של המסעדה שייסדתי כבר בגיל 14. כשהבחנתי בכך, ביקשתי לעבוד ישירות מול מנכ"ל חברת המיחשוב שלנו כדי למנוע בעיות, אבל בשלב מסוים הבחנתי בכל מיני ביטולים מוזרים במערכת בסכומים גבוהים וכספים שחסרים" מספר כהן. "כשפניתי אליהם בשלב הזה עם שאלות, הוא כבר שלח מייל שמנוסח בשפת עורכי דין ונעלם, הוא לא ענה לי יותר. ביום שישי האחרון אמרו לי שמנת צלעות טלה פשוט נעלמה מהמסך. הבנתי כבר מה קורה". לטענתו, עובדי המסעדה שיתפו פעולה עם חברת המחשוב.

בהמשך הגישה נגדו חברת המחשוב של המסעדה תלונה נגדית. במסגרת התלונה, דחה מנכ"ל החברה את כל טענותיו של כהן על הסף וטען לאיומים ופרסום לשון הרע מצד השף. לטענת המנכ"ל, לצד התלונה הוסיף בדיקת פוליגרף שעברו הוא ו-12 מעובדי החברה ונמצאו לדבריו דוברי אמת. "כהן בחר לעשות שימוש במעמדו כמסעדן מוכר בארץ והשתלח באופן חסר רסן בחברה שהינה בעלת מוניטין בינלאומי רב וכן במנהלה בישראל, תוך הטחת אמירות חסרות בסיס, ללא שחר, פוגעות ומסוכנות", טענו בחברה והוסיפו כי כהן "אף שיגר למנהל החברה הודעות טקסט למכשיר הטלפון הנייד שלו, וכתב: 'זו הונאה וגניבה בבירור. זה אתה. אתם תשבו בכלא...".

בתום שבוע נפתחה מסעדת רפאל עם צוות עובדים מצומצם כשכהן עצמו מיעט מאז להופיע במסעדה. 

>> אסור שרפאל תסגר - ביקורת מסעדה מיוחדת לאחר פתיחת המסעדה