אין תמונה
דים סאם. חבר חדש בחבורת 5 השקלים

מאז פריצתה הגדולה של רשת קופיקס לחיינו, אי שם בסוף 2013, דבקה במטבע המוכר של 5 שקלים קונוטציה חדשה, משמחת ולא צפויה - קונוטוציית האוכל המהיר. רק לפני שבועיים דיווחנו כאן על פתיחתה של רשת חדשה בשם פודיקס (הדמיון לשם "קופיקס" לא מקרי כלל), שמציעה מנה ב-5 שקלים וארוחה מלאה ב-20, והנה עכשיו, אחרי הקפה, האוכל הביתי (וגם האלכוהול והארטיקים) - מגיע הנציג הבא של משפחת 5 השקלים, והפעם: דים סאם. בימים אלה נפתחה בכפר סבא רשת דים סאם חדשה בשם דינג דונג, שבעליה לוקחים חלק ברשתות אוכל איטלקי כמו פיאנו פיאנו וכן מסעדת בליני האיטלקית הוותיקה בתל אביב, ונחשו בכמה שקלים היא מוכרת כל כיסון.

>> בואו לפייסבוק שלנו. הכל שם חינם!

"הרשת מתמחה בדים סאם אבל ניתן למצוא בה עוד שלל מנות אסייתיות, כמו סלטים שונים ולחמניות מאודות במילויים מגוונים", מסביר אסף לב, אחד הבעלים של המקום. "את כל סוגי הדים סאם אנחנו מייצרים בעצמנו והם עולים 5 שקלים, מנות ראשונות עולות כ-10 שקלים וארוחה מלאה ברשת נעה סביב 30 שקלים". גם הפעם, הורדת המחיר מאפשרת בזכות חיסכון בהוצאות נלוות. "אנחנו מצמצמים בנושאים כמו כוח אדם", מסביר לב, "ההגשה שלנו, למשל, היא להגיע ולקחת מהדלפק, ולכן אין לנו הרבה הוצאות ואנחנו חוסכים".

בין המנות שניתן למצוא ברשת החדשה: גיוזה אווז, גיוזה הר גאו שרימפס, גיוזה בקר, גיוזה לוטוס ירקות, גיוזה הר גאו פירות ים ועוד (5 שקלים ליחידה); סלט דינג דונג (12 שקלים), אורז קארי (12 שקלים), פנקוטה קוקוס (10 שקלים) ועוד.

עוד באוכל טוב:

 

אין תמונה
יש הרבה סוגי דים סאם, אבל ממש לא רק

אתה לא מרגיש שהפתיחה של דינג דונג מגיעה בתקופה של רוויה ממגמת הדים סאם בישראל?

"אני לא חושב. נכון להיום אני מכיר רק עוד מקום אחד בתל אביב שהוא מקום שמוכר רק דים סאם, ולא מגיש אותו כמוצר נלווה. אז לדעתי אין רוויה. זה מאכל שאם עושים אותו נכון ומיוחד אין לו מתחרים, ולכן אני חושב שזאת רק ההתחלה של הטרנד הזה. מלבד זאת, עכשיו המגמה היא של אוכל בריאותי, ודים סאם זה אחד הדברים הכי בריאותיים שיש. הוא גם מאוד משביע וטעים, אבל בעיקר בריא".

ואיך החלטתם על מקום של אוכל אסייתי דווקא? הכי במקור אתם מתמחים בקולינריה איטלקית.

"מבחינתנו זה היה מהלך ברור, כי מקור האוכל האיטלקי הוא מקנטון בסין, ודים סאם זה סוג של רביולי איטלקי. זה מאכל שהוא באותו מגרש משחקים של מה שאנחנו עושים היום ,אז אנחנו מכירים את האוכל הזה יותר טוב מכולם וידענו שנוכל לעשות דים סאם מצוין".

למרות ההתלהבות, חשוב לציין שדינג דונג אינה המקום היחידי שמוכר דים סאם בתמחור מתון יחסית. במסעדה האסייתית בנווה שאנן 26 בדרום תל אביב אפשר להזמין צלחת כיסונים גדושה (כ-20 יחידות) במחיר 27 שקלים, ובמסעדת דים סאם סטיישן  התל אביבית מחירו של דים סאם עומד על 6 שקלים בלבד. עם זאת, במהלך השנה האחרונה, לאחר שהיה נראה כי מגמת הדים סאם הגיעה לשיאה עם מסעדות דים סאם חדשות שנפתחו ברחבי הארץ חדשות לבקרים, נסגרו מסעדות דים סאם רבות ונעשה קשה לאתר מסעדות שמתמחות בכיסונים.

בשלב הראשוני דינג דונג מתוכננת להיות רשת בת 25 סניפים. בחודשים הקרובים מתוכננים להיפתח עוד שני סניפים - הראשון ברמת החייל והשני ביוקנעם.

דינג דונג כפר סבא, ויצמן 207, מתחם G, כפר סבא, 052-6086333. שעות פתיחה: ראשון-חמישי 12:00-22:00, שישי 12:00-15:30, שבת 17:00-22:00. לא כשר.

>> למי שפספס את טרנד הדים סאם