אנחנו מניחים שגם אתם צללתם לתוך סיר של חמין בשבוע שעבר, אז החזאים הבטיחו לנו סערה בים התיכון ובסופו של דבר קיבלנו סערה בכוס תה ירוק. על פי ההבטחות המתונות שלהם, גם בסוף השבוע הקרוב צפויה כאן מיני סערה, אולי עם פחות גשם אבל עם הרבה יותר קור. מה עושים? חמין כמובן, אבל הפעם אנחנו מציעים לכם חמין קצת אחר; גם ספרדי, גם אשכנזי, גם עוף וגם בקר - ומעל הכל פתיתים נימוחים. תום פרנץ בטוח יודע מה הוא עושה.

>> למתכון: חמין פתיתים

סלט עשבי תיבול ופיצוחים (צילום: מאיר אוחיון)
משהו מרענן ליד. סלט עשבי תיבול ופיצוחים | צילום: מאיר אוחיון

ליד כל צלחת חמין טובה אנחנו תמיד ממליצים על סלט מרענן שיעטוף את כל הכבדות המחממת הזאת עם איזו נגיעה של רעננות מתפצחת. אז הנה לכם המון עשבים מרעננים, קצת פקאן סיני בשביל הפינוק, ועוד קצת בוטנים וקשיו שמתחברים יחד לתענוג ירוק.

>> למתכון: סלט עשבי תיבול ופיצוחים

סלט דודו (צילום: נמרוד סונדרס, אוכל טוב)
מרענן לא פחות. סלט עגבניות חריף | צילום: נמרוד סונדרס, אוכל טוב

אם הסלט כאן למעלה לא הספיק לכם, או שאתם לא שייכים לסוג האנשים שמתחברים לירוקים ואגוזים, הנה לכם סלט נוסף, מרענן לא פחות וחריף במידה. אגב, הסלט הזה הוא כל כולו של חיים כהן, כך שהוא ישלים לכם יופי את החמין של תום פרנץ כדי שתקבלו ארוחה של מאסטר שפים למהדרין.

>> למתכון: סלט עגבניות חריף של חיים כהן

תותים בקרם פרש (צילום: shutterstock | Massimiliano Gallo)
כל מה שנשאר לכם הוא לבחור תותים יפים | צילום: shutterstock | Massimiliano Gallo

ולסיום? קינוח כמובן. בחרנו לכם אחד סופר קל להכנה, מתוק ומפתה, של השף ניר צוק. תותים יפים ומתוקים לא תהיה לכם בעיה למצוא בימים אלה, וקרם פרש הוא אחד הדברים הכי פשוטים להכנה. אז אם נשאר לכם מקום אחרי החמין, זה בדיוק הקינוח שאתם רוצים.

>> למתכון: קרם פרש עם תותים טריים