יש מוצרים שאנחנו לא לגמרי בטוחים למה הם קיימים או מה השימוש שלהם. יותר מזה, מדובר במוצרים שגם קשה מאוד להסביר מה הטעם שלהם או מה קורה לגוף אחרי צריכתם. כזה הוא בדיוק פרח החשמל; פרח קטן וצהוב אותו התחילה לשווק השבוע חברת "עלה עלה" והוא ספק גימיק ספק מוצר אמיתי בעל שימוש.

אז מהו בעצם פרח החשמל? שמו המקורי של הפרח הוא "כפתורי סצ'ואן", בעיקר כי האפקט שהוא מייצר בפה מזכיר את זה של פלפל הסצ'ואן הסיני - רק חזק הרבה יותר. השם המדעי שלו הוא Acmella Oleracea והמקור שלו הוא ככל הנראה בברזיל (צפון המדינה ליתר דיוק), שם הוא משמש בתור תבלין לא שגרתי לסלט או כתיבול לתבשילים שונים יחד עם שום וצ'ילי.

התחושה שפרח הסצ'ואן מעביר בפה מתחילה בטעם חמצמץ ו"ירוק", לא רחוק מהטעם של עלי החמציצים שכולנו היינו אוכלים בילדותנו. אחרי כמה שניות מתחיל לו עקצוץ קל בלשון שמתגבר לאט לאט עד שהוא הופך למוזר למדי - קצת כמו סוכריות קופצות' אבל בעוצמה חזקה הרבה יותר. יחד עם העקצוץ מגיעה גם תחושת נימול והירדמות של הפה, ממש כמו אצל רופא השיניים, לצד ייצור מוגבר של רוק (במקרה ועוד הייתה חסרה לכם איזו תחושה מעניינת בפה). 

פרח החשמל (צילום: גיל גוטקין, אוכל טוב)
נראה די תמים לא? פרח החשמל | צילום: גיל גוטקין, אוכל טוב

אסי זהבי מחברת "עלה עלה" מספר שהם החליטו להביא את הפרח הזה לארץ מתוך רצון להכיר לקהל הישראלי כל חידוש מגניב בתחום. "רוב השימוש של הפרח הזה נעשה בקוקטיילים מיוחדים", מספר זהבי. "לדעתי הוא מתאים בעיקר לקוקטיילים עם ג'ין כדי להוסיף עניין וחמיצות". עוד מוסיף זהבי שכבר קיבל מספר פניות מברי קוקטיילים שונים שקנו מהם פרחים כדי לעשות ניסויים במשקאות שלהם. אותנו בעיקר מעניין מה קורה כשמשלבים אותו עם שמפנייה ורודה.

פרח החשמל נמכר באתר של "עלה עלה" במחיר של 8.90 שקלים למארז של 10 פרחים.