הייתם חושבים שאחרי מקרה קרפ הנוטלה ב"לה גופרה", מסעדות ובתי קפה לא יעזו להקל ראש באלרגיות של לקוחות. המציאות היא כנראה, שלחלק מאותם מקומות יש זיכרון קצר מאוד, ומה שקורה בפועל הוא זלזול בלקוחות. 

כך התייחסו בבית הקפה "המקום של איציק" בירושלים, לבקשתם של הזוג הצעיר הדס בנדל וליאור סולץ, שיתחשבו באלרגיה החמורה של סולץ לצנוברים. "אתמול בסביבות תשע בערב הגענו אל בית הקפה הזה, שאנחנו מאוד אוהבים ושכבר ישבנו שם מספר פעמים" מספרת בנדל, שפנתה ל-mako באמצעות אפליקציית skooper. "אנחנו יושבים שם הרבה ולא נתקלנו בעבר במלצר ששירת אותנו. וידאנו מספר פעמים שאין בהזמנה שלנו צנוברים, כי ליאור מאוד אלרגי וכבר אושפז פעמיים בעקבות הבעיה שלו. המלצר היה נחמד והכל היה בסדר עד שקיבלנו את החשבון עליו הודפסה ההערה "הילד המפגר אלרגי אל הצנויברים" (הטעות במקור).

קבלה - המקום של איציק (צילום: הדס בנדל)
הקבלה המדוברת | צילום: הדס בנדל"ברגע הראשון צחקנו, ואז חשבנו על זה – איך הוא יכול להתייחס ככה ללקוחות ולאלרגיה, בעיקר אחרי המקרה של הבחורה שנפטרה אחרי אכילת השוקולד והאגוזים. שילמנו, כתבנו על החשבון: "המלצר המפגר לא מקבל טיפ" ויצאנו מהמקום. ליאור אגב, הקיא כל הלילה, דבר שקורה לו בהתקפים קלים".

אלרגיה לצנוברים, נגרמת בגלל חוסר איזון במערכת החיסון. במקרי התגובה הקלים אפשר ללקות בשלשולים, הקאות, פרכוסים, גירודים ועוד, ובמקרים קשים עלול החולה ללקות בקשיי נשימה (עד חנק) הנגרמים מהתנפחות הגרון, הלשון והשפתיים. במקרה כזה יש להזריק אפינפרין.

איציק יעקב, בעל בית הקפה אמר בתגובה: "בתור בעל עסק שקיים כבר 10 שנים, הדבר הזה זיעזע אותי. אמא של הדס הייתה אצלי בבית הקפה מוקדם יותר היום. התנצלתי בפניה, פיטרתי את העובד בו במקום בטלפון וקבעתי עם הדס וליאור וגם עם העובד שיחת התנצלות מחר בבית הקפה. אני מוכן להצהיר שאני לא מחזיק צנוברים במקום, גם בגלל אלרגיות וגם בגלל עלות חומר גבוהה ושהפסטו שלנו עשוי מקשיו. לא קיים דבר כזה שאחד מהעובדים שלי יעשה דבר כזה שנוגד את כל העקרונות שלי. אני מקווה לטפל בזה בצורה הכי טובה, כי מעולם לא נתקלתי בסיטואציה כזאת וחבל לי מאוד שזה קרה". 

נציין לטובה את תגובת בית הקפה, שטיפלו במקרה המצער על המקום וללא מקום לטעויות.

>> רוצים גם אתם להיות כתבי השטח של mako, דווחו לנו באמצעות אפליקציית skooper באייפון ובאנדרואיד

>> תמיד במקום: 4 מתכונים לסלטים
>> ארוחה בחצי שעה: סלמון אפוי מהיר