אוקיי, אנחנו יודעים שצ'יפס זה לא דבר חיובי, וצ'יפס תעשייתי זה בכלל צומת מרכזי בציר הרשע, אבל הנה אנחנו מודים: אנחנו מתים על הצ'יפס של מקדונלד'ס. כבר שנים שאנחנו מנסים להכין כזה בבית, אבל לא משנה כמה קילפנו, חתכנו, פרסנו וטיגנו - זה אף פעם לא יצא כמו הדבר האמיתי, והבנו שיש דברים שהאדם הפשוט לא צריך להבין.  

>> בפייסבוק שלנו יש עוד המון דברים טעימים

מזל גדול שמישהו באתר FoodBeast, שכנראה חולק איתנו (ועם חצי אנושות) את האהבה הזאת, החליט לא לוותר, לבדוק את העניין לעומק ואפילו להסביר לנו איך אפשר לייצר את הפלא באמצעים ביתיים. 

אז מה הוא גילה? שיש בצ'יפס של מקדונלדס 14 מרכיבים. אבל רגע לפני שאתם מחליטים לוותר על האתגר, תשמחו לשמוע שאת מרביתם לא באמת צריך כי הם קשורים לייצור התעשייתי, ואת חלקם אפשר להחליף באחרים, פשוטים יותר. 

מה צריך? 

תפוחי אדמה
שמן בוטנים
שומן בקר (או שומן ששמרתם מטיגון המבורגרים, או תבלין בטעם בקר)
סירופ תירס
מלח 

עוד באוכל טוב:

 

ומה עושים? 

1. מתחילים מהבסיס: קולפים את תפוחי האדמה, פורסים דק דק (פחות מחצי סנטימטר עובי!) ואז חותכים לרצועות דקות. בדיוק כמו הצורה שכולנו אוהבים כל כך, רק בלי המכונה המטורפת שיש להם במקדונלד'ס שעושה בשבילם את כל העבודה. 

2. משרים את תפוחי האדמה בסירופ תירס מעורבב במים למשך חצי שעה במקרר. מסתבר שבמתכון המקורי יש סוכרים שנותנים לצ'יפס את הצבע הקרמלי שלו, וגם אנחנו רוצים כזה. מעבר לזה, אנחנו גם שוטפים על הדרך עמילנים מיותרים. 

3. מייבשים טוב טוב. 

4. מחממים שמן בוטנים (שמחליף את תערובת השמנים במתכון המקורי, אבל כמוה יש לו טעם טבעי והוא עמיד בטמפרטורות גבוהות) ומטגנים את תפוחי האדמה בטמפרטורה של 190 מעלות. מוציאים ומצננים במקרר כרבע שעה. 

5. עוברים לטיגון השני: מוסיפים לשמן את שומן הבקר (שמחליף בהצלחה את התערובת שנותנת את הטעם המופלא למתכון המקורי), ומטגנים שוב ב-200 מעלות, עד שמתקבל הצבע שרצינו. אפשר להחליף את שומן הבקר המוכן בשומן ששמרתם ממה שנשאר על המחבת אחרי טיגון המבורגר למשל. הטיגון השני חשוב כי הוא זה שמעלים את המעטה העמילני ומשאיר רק את הקריספיות. 

6. מוציאים מהשמן וממליחים מיד. אם לא הוספתם את שומן הבקר לשמן תוכלו לערבב עם המלח תבלין בקר למרק: רבע כפית תבלין לשתי כפיות מלח. חשוב להמליח מיד כשמוציאים מהשמן, כדי שהמלח יידבק.

>> והנה המדריך שלנו לצ'יפס ביתי מושלם