האדם הוא יצור שאוהב להציב לעצמו אתגרים, ואת רובם הוא גם מצליח לכבוש. החלל והירח, פסגת האוורסט וטיסה טרנס-אטלנטית הם רק חלק מהדוגמאות שעולות לראש. מצד שני, נדמה שתמיד אפשר לחלום על יעדים גדולים ורחוקים יותר - וזה כנראה מה שהנחה שני עיתונאים בריטים לנסות ולטעום את ההמבורגר החריף ביותר בעולם.

>> בואו לפייסבוק שלנו, טעים שם

העיתונאים המאושפזים (צילום: theargus.co.uk)
הנפגעים. נשמח לשמוע מה בדיוק חשבתם לעצמכם | צילום: theargus.co.ukביס אחד מההמבורגר XXX Hot Chilli Burger - זה מה שהיה צריך כדי לשלוח את שניהם לבית חולים מקומי, עם תופעות כמו כאבי בטן עזים, אובדן תחושה בידיים ורעד. המסעדה שמגישה את הפלא הזה, Burger Off, נחשבת לאחת מעשר מסעדות ההמבורגרים הטובות בבריטניה, ולצד ההמבורגרים המסורתיים היא מגישה גם את ההמבורגר הידוע לשמצה הזה. כדי לטעום ממנו צריך להיות מעל גיל 18 ואף לחתום על טופס ויתור, שפוטר את המסעדה מתביעות עתידיות. שני העיתונאים, אגב, הם לא הראשונים שאושפזו אחרי שטעמו ממנו.

אז מה עושה את ההמבורגר הזה לכל כך חריף? בהכל אשם הרוטב, העשוי מפלפלים בשם "פירי פירי" שנחשבים לחריפים ביותר. למי שלא יודע, חריפותם של פלפלים נמדדת בסולם הנקרא סקוביל (Scoville). הרוטב של המסעדה הנ"ל ממוקם בין 7 ל-9 מיליון על הסולם הזה, בעוד שגז פלפל משטרתי, לשם ההשוואה, ממוקם בין 500 אלף ל-5 מיליון בלבד. עוד מתנדבים משועממים רוצים לנסות את מזלם?

ההמבורגר הכי חריף שיש (צילום: shortlist.com)
לפסגת האוורסט הגענו, נשאר רק לטעום רוטב פירי פירי | צילום: shortlist.com

מקור

>> ובנימה אחרת לגמרי: הדרך הכי מגניבה לחתוך אבטיח לילדים