הצום, כידוע, מכפר על החטאים שלכם מול אלוהים, או היקום או פשוט מול עצמכם, תלוי לאיזה אסכולה רוחנית אתם משתייכים, אבל אם פגעתם בחבר, זלזלתם באמא, הזנחתם את הבן דוד או סתם הייתם גועליים לשכן מלמעלה - זה לא ממש יעזור שתצומו, נכון? לבקש סליחה זה חשוב, להתנצל עם קופסת עוגיות שאפיתם לבד - זה כבר ממש ללכת על בטוח. אז קבלו חמישה רעיונות לבקשת סליחה מתוקה, ישר מהלב. 

נגיסי שוקולד עם קרמל מלוח (צילום: ענבל לביא, mako אוכל)
נגיסי שוקולד עם קרמל מלוח | צילום: ענבל לביא, mako אוכל

נגיסי שוקולד עם קרמל מלוח

מה הם אומרים? קודם כל שהשקעתם ופינקתם, דבר שני - שאתם מעריכים את הצד השני כאדם מתוחכם ומלא בסטייל, שיעריך שילוב מושלם של קרמל מלוח בעוגיונת בצק מצופת שוקולד. קינוח בוגר שמוכיח שאתם מתכוונים לזה. 

>> למתכון: נגיסי שוקולד עם קרמל מלוח

עוגיות חמאת בוטנים ושוקולד (צילום: ענבל לביא, mako אוכל)
עוגיות חמאת בוטנים ושוקולד | צילום: ענבל לביא, mako אוכל

עוגיות חמאת בוטנים ושוקולד בארבעה צבעים

מה הן אומרות? שאפשר להפיג את המתח עם משהו מתוק וקצת הומור, העיקר שיהיה חיוך על הפנים. עוגיות מתוקות עם ארבעה צבעים ונקודות שמשדרות לצד השני שלא אכפת לכם להשתטות קצת ולהשקיע הרבה כדי לזכות בסליחתו. 

>> למתכון: עוגיות חמאת בוטנים ושוקולד בארבעה צבעים

פאי אפרסקים עם קרם אגוזי לוז (צילום: אסף רונן, mako אוכל)
פאי אפרסקים עם קרם אגוזי לוז | צילום: אסף רונן, mako אוכל

פאי אפרסקים וקרם אגוזי לוז

מה הוא אומר? קינוח נוסטלגי שמזכיר שאחרי הכל - אין כמו החום והחיבוק של הבית. מצד שני - הוא גם עשיר ומפנק ומראה שאתם לא מתעצלים ושבחרתם להשקיע. על הדרך - זו גם הזדמנות נהדרת להיפרד לשלום מהאפרסקים לקראת סיום העונה, עד לשנה הבאה. 

>> למתכון: פאי אגוזים וקרם אגוזי לוז

קוביות שוקולד קוקוס (צילום: ענבל לביא, mako אוכל)
קוביות שוקולד קוקוס | צילום: ענבל לביא, mako אוכל

קוביות קוקוס ושוקולד

מה הן אומרות? שאתם מכירים את הצד השני וחשבתם במיוחד מה יעשה לו טוב על הלב. כל זה בהנחה שהצד השני אכן אוהב קוקוס, כן? קוביות בשחור-לבן שמשדרות רוגע, שקט ואיזון. נראה לנו מסר מתאים בסיומו של כל ריב סוער.

>> למתכון: קוביות קוקוס ושוקולד

בראוניז עם עוגיות שוקולד צ'יפס של נעמה גאון (צילום: אסף אמברם, mako אוכל)
בראוניז עם עוגיות שוקולד צ'יפס של נעמה גאון | צילום: אסף אמברם, mako אוכל

בראוניז

מה הם אומרים? שאתם הולכים על בקשת סליחה קלאסית ולא מוכנים לסכן אותה, ולכן בחרתם, ובצדק - בבראוניז. קינוח שתמיד מגיע עם טאץ' אישי, מנחם ופשוט, משדר צניעות גם כשהוא מושלם ומפוגז בכל טוב. אנחנו אישית היינו סולחים לכל מי שהיה מביא לנו בראוניז, תמיד. כדי שתוכלו לבחור את הסוג שהכי מתאים לכם ולצד השני - קבלו רעיונות ומתכונים נהדרים לבראוניז של נעמה גאון. 

>> למתכוני הבראוניז של נעמה גאון