אתם כבר יודעים שאנחנו חובבי ממתקים מושבעים, וככאלה, היינו נלהבים במיוחד לקבל משלוח ממתקים עצום וצבעוני הישר מברלין. את הקופסה הענקית העביר לנו מגרמניה עמוד המתוקים SWEETWEET, והיא כללה שלל ממתקים חדשים של מותגים מוכרים לצד יציאות מקומיות מסקרנות. טעמנו הכל ושבנו לדווח על כל מה שכדאי לכם להביא אתכם מגרמניה בביקור הבא.

פופקורן מתוק של וורטרס

המוצר שהכי הסעיר אותנו היה לא אחר מהגרסה של וורטרס אורגינל (סוכריית החמאה הנהדרת), לפופקוקרן מקורמל. אם תרצו, גרסת בוטיק לחטיף הפופקו הישראלי האהוב. הדבר הראשון שצריך להגיד על המוצר הזה עוד לפני שטועמים אותו הוא שהוא נראה יוקרתי ואטרקטיבי בהרבה מהפופקו הפשוט. הפופקורן עצמו אינו דביק במיוחד ויש לו ריח קרמלי מתקתק וציפוי חום דקיק. במבחן הטעם מדובר במוצר האהוב עלינו ביותר בכל החבילה. אם לא היו לנו רגשות אשם, היינו אוכלים את זה לארוחת בוקר, צהריים וערב.

המוצר היחיד שהצליח להתעלות מעליו היה אותו פופקורן, רק בשילוב של שברי בייגלה מלוח שציפה את הפופקורן המקורמל. שילוב מושלם לכל מי שחובב מתוק ומלוח, ומבחינתנו, חטיף אולטימטיבי בגדר חלום שהתגשם: גושים גדולים של פופקורן חמאתי מתקתק עם בייגלה מלוח פריך. חובה שהמוצרים האלה יגיעו לישראל ומוטב בהקדם האפשרי.

ממתקים מברלין וורטרס פופקורן (צילום: ריטה גולדשטיין, אוכל טוב)
ממתקים מברלין וורטרס פופקורן | צילום: ריטה גולדשטיין, אוכל טוב
ממתקים מברלין וורטרס פופקורן בייגלה (צילום: ריטה גולדשטיין, אוכל טוב)
ממתקים מברלין וורטרס פופקורן בייגלה | צילום: ריטה גולדשטיין, אוכל טוב

לינדט מאפין פירות יער

השוקולדים של לינדט חביבים עלינו במיוחד, וחטיף שוקולד דקיק כמו לינדט מאפין פירות יער זה משהו שלא ראינו קודם לכן. מדובר בחטיף שגודלו מושלם לנשנוש ליד הקפה ומהשנייה שפותחים אותו הוא מציף את החדר ריח של מאפין אוכמניות. הריח העז מרתיע מעט בהתחלה וצריך להגיד שבטעימה ראשונה השוקולד קצת מוזר מרוב שהוא מזכיר את הדבר האמיתי, אבל מהביס השני מדובר בחוויה מתוקה חמצמצה נהדרת ומקורית במיוחד. זה לקח קצת זמן אבל התאהבנו.

ממתקים מברלין לינדט מאפין (צילום: ריטה גולדשטיין, אוכל טוב)
ממתקים מברלין לינדט מאפין | צילום: ריטה גולדשטיין, אוכל טוב

לינדט קוקוס

אם הלינדט מאפין היה מופת של הגזמה פרועה, לינדט הקוקוס הוא ההיפך הגמור: שוקולד לבן עדין במילוי של קוקוס וקוקוס קלוי. מושלם למי שאוהב קוקוס ואפילו לא מוגזם מדי ברמת המתיקות שזה משהו שלא קל להגיד כשמדובר בשוקולד לבן. שוקולד נהדר שלטעמנו חייב לפקוד בהקדם את מדפי הצרכניות בארץ.

ממתקים מברלין לינדט קוקוס  (צילום: ריטה גולדשטיין, אוכל טוב)
ממתקים מברלין לינדט קוקוס | צילום: ריטה גולדשטיין, אוכל טוב

לינדט הדרים

אם עד עכשיו היו לנו רק דברים נהדרים להגיד על לינדט, הרצף החיובי נשבר עם סוכריות שוקולד לינדט הדרים. בסך הכל אנחנו לא מהאנשים שחושבים שהדרים בשילוב של שוקולד זה פשע, אבל כאן מדובר בקומבינציה שיוצרת מקרה קשה של תחושת מדיף ריח בשירותים של המשרד. הכדורים מורכבים משוקולד לבן וכבר לפני שלוקחים ביס האף מתמלא בריח של מטהר אוויר לימוני. עם הביס עצמו, הריח הופך לטעם של ממש. בקיצור, חוויה מבאסת, בייחוד כשיש כדורי לינדט טעימים כל כך בשוק.

ממתקים מברלין לינדט הדרים (צילום: ריטה גולדשטיין, אוכל טוב)
ממתקים מברלין לינדט הדרים | צילום: ריטה גולדשטיין, אוכל טוב

חטיפים אישיים מילקה תות ובוטנים וקרמל

את טבלאות השוקולד של מילקה אנחנו רגילים לראות בגרסאות ענק אצל כל מי שחוזר מחו"ל, ככה שאת הגרסה של החטיפים האישיים טרם יצא לנו לראות עד עכשיו וחבל, כי מבחינת צורה הם נהדרים וכיפיים במיוחד. בגזרת הטעם - חטיף המילקה תות היה נחמד מאוד והזכיר את שוקולד הפרה במילוי תותית (רק שכאן התווספו למילוי גם פצפוצי אורז שהפכו אותו לכיף גדול אפילו יותר). חטיף המילקה השני במילוי של קרמל ובוטנים היה אפילו טעים יותר והזכיר חטיף מארס בגרסתו העדינה יותר.

ממתקים מברלין מילקה תותים וקרמל (צילום: ריטה גולדשטיין, אוכל טוב)
ממתקים מברלין מילקה תותים וקרמל | צילום: ריטה גולדשטיין, אוכל טוב

מנטוס ליקריש

אין יותר מדי מה להגיד על מוצר כמו מנטוס ליקריש חוץ מהדברים הבאים: אם אתם מאוהבים בליקריש, אתם תעופו על המנטוס החריפים הללו. אם אתם לא הטיפוסים של ליקריש תברחו כל עוד נפשכם בכם.

ממתקים מברלין מנטוס ליקריץ (צילום: ריטה גולדשטיין, אוכל טוב)
ממתקים מברלין מנטוס ליקריץ | צילום: ריטה גולדשטיין, אוכל טוב

שוקולד לואקר במילוי יוגורט פטל

בחטיף הזה לקחו את הוואפל הנהדר של לואקר, שמו בתוכו קרם של יוגורט פטל וציפו את הכל בשוקולד. בסך הכל לא רע, אבל הדעות בין הטועמים היו חלוקות. מבחינת הוואפל - הוא די נעלם בתוך כל חווית השוקולד והמילוי. ומבחינת המילוי עצמו - יש שמצאו אותו סתמי מאוד, ויש שהתלהבו מהרמזים המעודנים של החמיצות של הפטל והיוגורט בתוך השוקולד. שורה תחתונה: אם נתקלים אפשר לנסות אבל לא חובה.

ממתקים מברלין ריטר (צילום: ריטה גולדשטיין, אוכל טוב)
ממתקים מברלין ריטר | צילום: ריטה גולדשטיין, אוכל טוב

בונבוני פררו לבנים

אין מי שלא מכיר את בונבוני פררו רושה הפריכים שבתוכם אגוז לוז. אז מסתבר שיש לפררו מוצרים נוספים, ביניהם גם גרסה של שוקולד לבן לאותם בונבונים. בסך הכל מוצר חביב בהחלט, אבל בשורה התחתונה אין כאן שום דבר שעולה על הטעם הנהדר של הפררו הקלאסי.

ממתקים פררו סוכרייה לבנה (צילום: ריטה גולדשטיין, אוכל טוב)
ממתקים פררו סוכרייה לבנה | צילום: ריטה גולדשטיין, אוכל טוב

קינדר לבן

את סוכריות שוקולד החלב קינדר הקטנות, השוקו-בונס, כולנו מכירים ויש להם קבוצת מכורים לא קטנה. אבל את הגרסה הלבנה לא ראינו בישראל; מדובר באותם שוקולדים קטנטנים וממכרים שעטופים בנפרד רק עם שוקולד לבן, מה שהופך אותם למתוקים פי כמה מהגרסה המוכרת. לטעמנו המתיקות הייתה טיפ טיפה מוגזמת, אבל אוהבי השוקולד הלבן הולכים להתעלף מהם.

ממתקים מברלין קינדר לבן (צילום: ריטה גולדשטיין, אוכל טוב)
קינדרים קטנים לבנים | צילום: ריטה גולדשטיין, אוכל טוב

סוכריות ג'לי הארי פוטר

קיימים לא מעט מוצרים ממותגי סדרת הספרים הארי פוטר באירופה. אחד מהם הוא מארז סוכריות גומי בטעמים של פירות כמו אגס, דובדבן, מנדרינה, אבטיח ובננה. הסוכריות עצמן מדיפות ריח נהדר ונראות חמודות במיוחד. חלקן היו טעימות וחלקן היו סתם מוזרות. המרקם שלהן שונה מזה של סוכריות הגומי שאנחנו מכירים, אבל למרות השוני, הרושם היה חיובי ומדובר בגומי כיפי שילדים יתלהבו ממנו. במסגרת המשלוח קיבלנו גם גומי בצורת חד קרן ואפילו גומי דרדסים מברלין, כך שללא ספק, במחלקת הגומי יש לגרמנים במה להתגאות.  

ממתקים מברלין סוכריות הארי פוטר (צילום: ריטה גולדשטיין, אוכל טוב)
ממתקים מברלין סוכריות הארי פוטר | צילום: ריטה גולדשטיין, אוכל טוב
ממתקים מברלין סוכריות גומי (צילום: ריטה גולדשטיין, אוכל טוב)
ממתקים מברלין סוכריות גומי | צילום: ריטה גולדשטיין, אוכל טוב

קרמבו

בישראל נוהגים לחשוב שקרמבואים נולדו בפיצוציות בחודשי החורף בישראל אבל למעשה מדובר בממתק אירופאי לכל דבר. ניסינו את הקרמבו בגרסה מיניאטורית והסתקרנו אם יש דימיון בין מה שאנחנו חושבים שהוא קרמבו למה שהגרמנים מכירים כקרמבו. ובכן, מבחינת הצורה הקרמבו הגרמני לוקח ובגדול: ממתק קטנטן וחמוד שבא להחזיק ליד לתמיד. הניחוח ממעטפת הקרמבו גם הוא נחמד מאוד ומזכיר שוקולד מריר אמיתי ולא צימקאו כמו אצלנו. הטעם עם זאת בינוני מאוד; הקצף בקרמבו הגרמני סמיך בהרבה ומזכיר מרשמלו, השוקולד דקיק וחביב והוופל מבאס ויבשושי. בסך הכל יפה בצורה ומבאס למדי בטעם. 

ממתקים מברלין מיני קרמבו (צילום: ריטה גולדשטיין, אוכל טוב)
ממתקים מברלין מיני קרמבו | צילום: ריטה גולדשטיין, אוכל טוב