רשתות הקפה הגדולות בלחץ מרשת קופיקס. בעלי רולדין קובי חקק והיחצן רני רהב קיימו הבוקר (א') מסיבת עיתונאים לרגל 25 שנים לרולדין, אשר הפכה למפגן התקפה נגד המתחרה החדש המציע קפה ושלל מוצרים ב-5 שקלים - והפך ללהיט תל-אביבי.

רהב וחקק רכשו כריכונים ופרוסות עוגה מקופיקס, הציגו אותם לראווה וחתכו אותם לחצאים על מנת להראות כי המוצרים נחותים לכאורה בהשוואה למוצרים מקבילים ברשתות הגדולות והיקרות יותר. "בואו נקרא לאמת בשמה - אפשר לדבר והצרכן מאושר אבל בסופו של יום צריך לראות מה מוכרים", אמר רהב, וענה לאחת העיתונאיות שאמרה לו כי ייתכן שהמוצר לא טעים לו אך טעים לצרכן אחר: "תטעמי, קחי חתיכה ותגידי. אני על טעם לא מתווכח. איזה סוג של חמאה יש כאן? זו מרגרינה? הכל זה כסף בסופו של דבר".

בהמשך הציג רהב כריך של קופיקס מול כריך של רולדין ואמר: "תראו את זה. איזה לחם איכותי יש כאן לעומת הלחם פקקטה שמוכרים בקופיקס". חקק פרס גם הוא כריכונים ועוגות של קופיקס והציג אותם לעיתונאים: "הגימיק של קופיקס... מבחינה שיווקית הצליח לו מאוד. המוצר שלו זה של כמו חנויות נוחות - yellow, מנטה. זה לא באיכות של רולדין, ארומה או ארקפה. קפה to go זה רק 10% מהמכירות. רוב המכירות זה אנשים שבאים ויושבים בסניף שבו אני משלם גם שכ"ד של 60, 70, 80 ואפילו 90 אלף שקל בחודש".

אבי כץ, מבעלי קופיקס, מסר בתגובה: "קופיקס גאה בכך שמתחרה ראה את הנושא מספיק חשוב כדי לגייס את רני רהב לעניין. רק מי שנלחם על רווח ענק ויש לו המון כסף והרוויח כל כך הרבה כסף על קפה ועוגות יקרות יכול לשכור את רני רהב להגן עליו. שנית, בכל קונדיטוריה איכותית שנקנה עוגות ביום חמישי ונציג אותם ביום ראשון זה ייראה כך. עוגה שלוקחים, מטלטלים ומניידים אותה במסיבת עיתונאים לא נראית טוב ובכל זאת זה היה נראה לא רע. אנחנו תמימים ונאיביים שחשבנו שהפתיחה של קופיקס תעבור לנו בשלום. רשתות הקפה דואגות ובצדק. בשבועיים האחרונים מכרנו 40 אלף כוסות קפה לאנשים בחמישה שקלים. הם אהבו אותי".

>> הקפה של קופיקס - טעים או לא טעים?
>> איך נראה המבורגר עם כל התוספות האפשריות?